Piatok 01.03.2024
Dnes má meniny 
Albín
°C
17.10.2016 06:00

Hornonitrianska obec chce zriadiť zberný dvor


Ilustračná snímka: (tasr).


Zberný dvor, na ktorom by umiestňovali jej obyvatelia rôzne druhy odpadov, plánuje zriadiť na svojom území obec Jalovec v okrese Prievidza. Náklady na realizáciu svojho zámeru odhadla na 10 000 eur.


Zberný dvor o ploche 661 štvorcových metrov (m2) plánuje zriadiť na pozemkoch za obecným úradom s výmerami 2109 m2 a 1939 m2 v jej vlastníctve, vyplýva to zo zámeru, ktorý predložila obec v uplynulých dňoch na posúdenie vplyvov na životné prostredie a je aktuálne v zisťovacom konaní. "Urbanisticky je územie svojou exponovanou plochou, orientáciou, terénnym členením, komunikačným napojením ako aj existujúcimi stavbami pre navrhovanú činnosť vhodné," skonštatovala obec.       

Areál bude podľa samosprávy vybavený príslušnými kontajnermi na zber jednotlivých druhov odpadov, ďalší bude umiestňovať na spevnené plochy a do skladu. Pri ostatných druhoch odpadu pôjde o kapacitu 80 ton ročne, nebezpečných päť a elektroodpadu desať ton ročne.        

S realizáciou svojho zámeru plánuje Jalovec začať ešte tento mesiac. Navrhovaná prevádzka tiež podľa nej bude zdrojom pracovných miest.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.03.2017
Vybudovaním zberného dvora ušetrí obec na vývoze komunálneho odpadu
Hornooravská obec Hruštín, ktorá je vstupnou bránou do námestovského okresu, vybuduje v tomto roku nový zberný dvor na separáciu odpadu.
viac
24.05.2017
V Opatovciach nad Nitrou vybudujú zberný dvor z fondov EÚ
Zvýšenie intenzity a zefektívnenie systému triedeného zberu odpadu chce vybudovaním zberného dvora dosiahnuť samospráva Opatoviec nad Nitrou (okres Prievidza).
viac
27.08.2020
Obec Čečejovce svojpomocne zriadila zberný dvor
Eliminovať čierne skládky vo svojom katastri chce obec Čečejovce v okrese Košice-okolie prostredníctvom zberného dvora, ktorý zriadila. Otvorili ho v polovici júna, odvtedy z neho vyviezli 12 veľkoobjemových kontajnerov odpadu.
viac
21.09.2023
Druhá najväčšia obec na Slovensku bude mať nový zberný dvor
Smižany budú mať nový zberný dvor. Obci v Spišskonovoveskom okrese sa podarilo získať dotáciu z Operačného programu Kvalita životného prostredia vo výške 371 000 eur. Zo svojho rozpočtu si samospráva dofinancuje približne 20 000 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %