Piatok 23.02.2024
Dnes má meniny 
Roman, Romana
°C
10.11.2017 12:24

Hravé hrady Trenčianskeho kraja majú víťazov


Hlavnou cenou v súťaži je dron.


Súťaž Hravé hrady Trenčianskeho kraja počas štyroch mesiacov motivovala k poznávaniu historických pokladov Trenčianskeho kraja viac ako 50 súťažiacich. Cestu k plnému bodovému zisku, z celkovo 316 registrovaných, našlo 7 hráčov.


Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región pripravila na letné mesiace interaktívnu súťaž „Hravé hrady Trenčianskeho kraja“. Prostredníctvom mobilnej aplikácie Objavujme, ktorá bola voľne prístupná pre zariadenia Android a iOS, hráči zbierali body za úlohy priamo v teréne na 11 hradoch v Trenčianskom kraji. „Hra obsahovala tri typy súťažných úloh: lokalizačnú, foto úlohu a kvízovú úlohu. Každá z disciplín bola ohodnotená rôznym počtom bodov a hráči mohli v súčte dosiahnuť 235 bodov,“ predstavila podmienky súťaže výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Do súťaže sa od spustenia hry zaregistrovalo dovedna 316 súťažiacich. Počas mesiacov júl – október 2017 reálne zbieralo body 54 hráčov, z ktorých 7 dosiahlo plný počet – 235 bodov. Najrýchlejší súťažiaci si prvenstvo dokázal vybojovať v prvom júlovom týždni, kedy sa mu podarilo navštíviť všetky hrady, hradné zrúcaniny a zámok v Trenčianskom kraji.

„Najúspešnejší súťažiaci získa hlavnú cenu, ktorou je dron. Verím, že zámer hry, ktorým bolo motivovať ľudí k poznávaniu pamiatok nášho kraja, sa nám aj prostredníctvom lákavých cien podarilo naplniť,“ priblížil predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici. Ani ostatní súťažiaci, ktorí dosiahli plný počet bodov, neodídu naprázdno. „Pri výbere cien sme sa inšpirovali súčasným trendom. Pre ostatných úspešných hráčov sme pripravili fitness náramky, ktoré im poslúžia k ideálnemu športovému či turistickému zážitku,“  doplnil Gerlici.

Termín ocenenia úspešných „objaviteľov“ zverejní krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región prostredníctvom facebook fanpage Trenčín región a taktiež bude každého víťaza informovať e-mailom na registračné adresy súťažiacich, ktoré zadali pri prihlásení do hry.

Autor: (tr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.11.2017
KOCR Trenčín región sa rozhodla oceniť najlepších v cestovnom ruchu
Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región sa rozhodla oceniť najlepších v cestovnom ruchu. Ocenenie „TOP V CESTOVNOM RUCHU TRENČIANSKEHO KRAJA“ získa najlepšie ubytovacie zariadenie, gastro zariadenie, inovácia a výnimočná osobnosť cestovného ruchu.
viac
16.11.2017
Noc divadiel v Trenčianskom kraji
Projekt Noc divadiel už po ôsmykrát otvorí brány kultúrnych centier, divadiel či umeleckých škôl na celom Slovensku. 
viac
25.06.2020
TSK odmení rekreačných cykloturistov využívajúcich cyklobusy
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) odmení cykloturistov, ktorí v aktuálnej letnej sezóne využijú službu cyklobusov. Informoval o tom Ľubomír Bobák z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK.
viac
18.01.2021
KOCR Trenčín región hľadá obľúbené miesta verejnosti v kraji
Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región pripravila pre čitateľov svojho dvojmesačníka i širokú verejnosť novú anketu pod názvom Srdcu najbližší.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %