Piatok 24.03.2023
Dnes má meniny 
Gabriel
°C
07.05.2022 07:30

Ivan Bella uvedie v Piešťanoch do života 40 leteckých kníh


Časť obálok kníh, ktoré sa budú slávnostne uvádzať do života


Počas festivalu letectva v Piešťanoch sa slávnostným aktom uvedú do života knihy z najväčšej knižnej edície Slovensko z neba. 40 titulov vydaných počas covidovej éry pokrstí slovenský kozmonaut Ivan Bella.


Vydavateľský tím z Kynceľovej neďaleko Banskej Bystrice sa rozhodol hromadne uviesť do života 40 titulov z najväčšej knižnej edície leteckých kníh Slovensko z neba. „Vydané knihy za posledné dva roky nebolo možné slávnostne uviesť do knižného sveta pre obmedzenia súvisiace s pandémiou. Preto tieto nepokrstené deti z neba uvedieme hromadne do života už túto sobotu 7. mája na festivale letectva v Piešťanoch. Som veľmi rád, že úlohu krstného otca na seba vzal môj priateľ, prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella, hovorí pilot, letecký fotograf a autor myšlienky knižnej edície Slovensko z neba, Milan Paprčka.

Leteckým palivom pokrstí knihy z neba slovenský kozmonaut

Symbolickým pokvapkaním leteckého paliva uvedie do knižného sveta štyridsať leteckých kníh náš slovenský kozmonaut, brigádny generál vo výslužbe, Ing. Ivan Bella. Bude to v sobotu 7.  mája  po oficiálnom otvorení Airfestu.

Počas bohatého programu na piešťanskom letisku bude mať možnosť návštevník zažiť skutočný letecký zážitok. Akrobatické formácie parašutistov, dychberúce vystúpenia leteckých akrobatov, prezentácia historických lietadiel či dhoočakávaná nočná show sú lákavým tipom pre strávenie neobyčajného víkendu na letisku v Piešťanoch.

Ako vznikli knihy leteckých fotografií sa dozviete na Airfeste Piešťany 2022

Počas celého Airfestu, budú v Aerosalóne vystavené aj dve špeciálne fotografické lietadlá Viper SD-4 slovenskej výroby, ktoré slúžia na letecké snímkovanie celého Slovenska, Česka a okolitých krajín. Práve z nich sa fotografovali aj letecké zábery, ktoré možno nájsť v knihách Slovensko z neba. Prítomní budú aj členovia autorského a leteckého tímu, ktorí radi zodpovedajú na všetky otázky.

 

 

 

 

Autor: Mgr. Andrea Farkašová, CBS


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.05.2016
Piešťany chcú spustiť pilotný ročník participatívneho rozpočtu
Pilotný ročník participatívneho rozpočtu (PR) chcú v meste spustiť ešte pre tento rok. Poskytne obyvateľom príležitosť podať projekty na zlepšenie života v meste.
viac
20.01.2022
Festival letectva pripravujú na máj
Po dvojročnej pauze sa na piešťanské letisko vráti Festival letectva Piešťany. Organizátorská Slovenská letecká agentúra potvrdila na svojom webe termín jej konania 6. až 8. mája a avizuje aj premiérovú Night Airshow a Aerosalón. Ročníky 2020 a 2021 boli pre pandémiu zrušené.
viac
13.07.2022
Medzinárodný šachový turnaj v Piešťanoch spestrí živý šach
Spestrením medzinárodného turnaja v šachu Slovakia Open 2022, ktorý sa chystá v tomto týždni v Piešťanoch, bude Živý šach. Uskutoční sa v sobotu (16.7.) o 15.00 h pred kinom Fontána s bezplatným vstupom a potom od 19.00 h na Kúpeľnom ostrove pod stĺporadím tamojšieho hotela.
viac
03.12.2022
Handlovská kapustnica 2022! Poďte s nami rozdávať radosť chutne a ekologicky
Tradičné benefičné podujatie Handlovská kapustnica je späť v prezenčnej forme! Počas pandémie sa konali kapustnice po dva roky v komornej atmosfére podľa platných opatrení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.35 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.00 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %