Je rozhodnuté! Časť pozemkov na Draždiaku vrátane jazera bude v rukách obyvateliek a obyvateľov sídliska

Prírodné jazero Veľký Draždiak. Snímka zdroj: BSK Prírodné jazero Veľký Draždiak. Snímka zdroj: BSK

Petržalka získa do svojho vlastníctva pozemky v okolí prírodného jazera Veľký Draždiak za približne 3 milióny eur. Historicky po prvýkrát sa tak staneme vlastníkom pozemkov pod vodnou plochou, pri brehu, pod komunikáciami aj v časti pri lesíku. Rozhodli o tom miestni poslanci na júnovom rokovaní zastupiteľstva.

„Je to obrovský krok pre Petržalku, pretože Draždiak vnímame ako srdce Petržalky, ktoré síce nebolo naše, no už dávnejšie sme začali s komplexnejšou revitalizáciou brehov, z čoho mali obyvatelia veľkú radosť,“ neskrýva nadšenie zastupujúca starostka Iveta Jančoková, ktorá dodáva, že v tomto úsilí chce samospráva pokračovať aj naďalej.

Z tohto dôvodu ako aj kvôli obave miestnych, aby okolie Draždiaku neskončilo v rukách stavebných developerov, začal ešte bývalý starosta Petržalky Ján Hrčka v roku 2024 rokovania so štátnymi lesmi o možnosti odkúpenia ich pozemkov.

A čo nám/vám prinesie táto investícia?

  • Pokračovanie v rozbehnutej revitalizácii jazera a jeho okolia.
  • Možnosť zúčastňovať sa pozemkových konaní a zastupovať tak našich obyvateľov a ich predstavu o tom, ako by mal Draždiak vyzerať.
  • Zabezpečiť voľný vstup na Draždiak, ktorý vnímame ako verejný priestor slúžiaci všetkým. 

Priatelia, veríme, že vás tato správa potešila rovnako ako nás a že aj vďaka prijatému uzneseniu a schválenému financovaniu príde k finálnemu potvrdeniu dohody so štátnymi lesmi v najbližších mesiacoch. Už teraz môžeme sľúbiť, že vás čakajú viaceré novinky a vylepšenia. Viac info prinesieme už čoskoro.
Viac sa môžete dočítať aj TU.