Streda 06.12.2023
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
13.05.2018 01:45

KUBO priniesol na Liptov nové kapacity


Hotel KUBO v kúpeľoch Lúčky


Do rodiny liptovských hotelov pribudol siedmeho mája nový člen. Hotel KUBO v KÚPEĽOCH LÚČKY. Nový kúpeľný hotel je kategorizovaný ako trojhviezdičkový, ale službami a prístupom personálu spĺňa aj náročnejšie požiadavky.


Kúpeľníctvo na Slovensku zažíva v posledných rokoch nebývalý rozmach. Stále viac ľudí si totiž uvedomuje potrebu dopriať telu niečo viac, ako len výdatný spánok a občasné športové vyžitie. Dopyt po odbornej starostlivosti a špičkových procedúrach pocítili aj na Lúčkach, ktoré sa pýšia unikátnou minerálnou vodou. Odpoveďou na rastúci záujem zo strany verejnosti o pobyty v KÚPEĽOCH LÚČKY je aj nový rodinný hotel KUBO. Rodiny v ňom nájdu všetko čo je pre tento typ ubytovania samozrejmosťou. Rodinné izby, apartmány aj rodinné štúdio. Nechýba detský kútik a odkladacie priestory v zime pre lyžiarov a v ostatnej časti roku pre cyklistov a turistov.

„Stavať sme začali  v úvode minulého roka. Bolo to náročné obdobie, ale 7. mája 2018 sa naše sny stali skutočnosťou a hotel sme pokrstili. U KUBA teraz nájdu kúpeľní hostia i rodiny s deťmi pohodlie a pokoj. Zároveň to majú len na skok od všetkých dôležitých súčastí kúpeľov. Uvedomujeme si, že budúcnosťou kúpeľníctva už nie sú len pacienti s rozvinutými ochoreniami, klienti hľadajúci pomoc pri rehabilitácii či rekonvalescencii po operáciách, ale všetci, ktorým záleží na zdraví. Preto chceme našim hosťom poskytnúť všetko, aby si dosýta užili dovolenku alebo liečebný pobyt. Kapacita hotela je 120 lôžok a veríme, že nám napomôže uspokojiť vysoký dopyt po našich službách,“ odhaľuje riaditeľ Kúpeľov Lúčky Martin Beňuch.

Pri stavbe hotela boli použité moderné materiály, ktoré sú umne kombinované s drevom a kameňom, čím nevtieravo hosťom prezentujú liptovské tradície a korešpondujú s ľudovým názvom hotela. Izby v hoteli majú priestranné balkóny s bonusom výhľadu na kúpele v objatí Chočských vrchov. Súčasťou lúčanskej novinky je príjemný lobby bar aj útulná jedáleň so širokou ponukou zdravých jedál, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších. V KUBOVI návštevníci nájdu aj unikátnu galériu remesiel približujúcich tradície a remeslá z Liptova a Oravy. Ide o trvalú expozíciu viac ako piatich desiatok umeleckých fotografií, ktoré vznikli v spolupráci s organizátormi prvého ročníka podujatia MISS Liptov.

„Veríme, že si cestu do nového hotela nájdu aj návštevníci Liptova, pre ktorých je prioritou turistika, lyžovanie, prípadne návšteva tunajšieho AQUA VITAL PARKU či ďalších liptovských akvaparkov. Hostia počas pobytu na vlastnom tele spoznajú silu jedinej liptovskej liečivej minerálnej vody. Práve voda na Lúčkach má totiž dokázané pozitívne účinky na ľudské zdravie či už zvnútra na pitie alebo formou kúpeľov a rôznych terapií,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Na Lúčkach sa v minulom roku ubytovalo takmer stotisíc hostí, väčšiu tvorili práve hostia v KÚPEĽOCH LÚČKY. Najväčší rast zaznamenali klienti zo zahraničia. Medziročne narástli až o 11 %. Každoročne pribúda nielen pacientov, ktorým hradí pobyt alebo liečbu poisťovňa, ale aj samoplatcov a takisto klientov, ktorí rovnako ako liečenie vyhľadávajú možnosti kvalitného oddychu v prekrásnom horskom prostredí regiónu Liptov.

Autor: (ts-region Liptov)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.11.2016
Dni bieloruských umelcov na Liptove
Liptov od 8. do 11. novembra 2016 navštívia umelci z Bieloruska. V KÚPEĽOCH LÚČKY budú ľudoví umelci vystavovať umelecké a remeselné diela a zoznámia nás so svojou kultúrou. Vstup na podujatie v Kúpeľnom hoteli Choč je bezplatný.
viac
22.05.2017
Na Liptove sa bude bicyklovať za dobrú vec
„Od Tatier k Dunaju“ – tak znie názov cyklistickej charitatívnej osvetovej akcie s medzinárodnou účasťou v prospech pacientov s chorobou sclerosis multiplex. Tento rok sa dejiskom pretekov stane opäť aj Liptov.
viac
26.06.2017
Za atrakciami CYKLO & AQUA BUS-om
Za hlavnými atrakciami Liptova bude od 30. júna 2017 do konca prázdnin voziť dovolenkárov CYKLO & AQUA BUS. Prvé tri dni jeho prevádzky sa dokonca záujemcovia zvezú úplne bezplatne.
viac
24.06.2021
Na Liptove pribudol laser pomáhajúci ľudom po prekonaní Covid-19
V Kúpeľoch Lúčky liečia unikátnym laserom. Zariadenie dokáže výrazne pomôcť pacientom, ktorí mali komplikovaný priebeh ochorenia Covid-19 ako aj ľudom s takzvaným post-covidovým syndrómom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %