Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
05.12.2023 01:05

L. Mikuláš prispeje východoslovenským samosprávam postihnutým zemetrasením


Ilustračná snímka, zdroj: iMeteo.sk


Východoslovenským samosprávam postihnutým zemetrasením posiela liptovskomikulášska radnica 3000 eur. Návrh primátora Jána Blcháča odobrili poslanci mestského zastupiteľstva na ostatnom rokovaní. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.


Príspevkom sa bude radnica podieľať na likvidácii následkov zemetrasenia. "Októbrové zemetrasenie na východe krajiny zničilo cesty, domy, školy, kostoly, múzeá aj ďalšie budovy. Celkové škody rátajú obce a Prešovský samosprávny kraj v miliónoch. Liptovský Mikuláš pošle 3000 eur zo svojho rozpočtu na transparentný účet, ktorý zriadilo Združenie miest a obcí Slovenska," uviedla hovorkyňa.         

Dodala, že radnica už viackrát podala pomocnú ruku po nešťastiach samosprávam v rôznych častiach Slovenska. Naposledy v lete poslali peniaze Banskej Štiavnici na odstraňovanie následkov požiaru, predtým po výbuchu bytovky na Mukačevskej ulici v roku 2019 do Prešova. Po prírodnej katastrofe vo Vrátnej v roku 2014 finančne podporili Terchovú, ale napríklad aj rodiny baníkov a záchranárov v Handlovej po výbuchu v bani v roku 2009.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.05.2016
Múzeum opäť otvára poradňu pre hubárov i bylinkárov
Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši pripravilo aj v tomto roku hubársku a bylinkársku poradňu. K dispozícii je až do polovice novembra každý pondelok od 13. do 15. hod. v budove múzea.
viac
02.09.2016
Rekonštrukcia ušetrí mestu vyše stotisíc eur ročne
Liptovskomikulášska radnica získala maximálnu výšku príspevku na projekt zníženia energetickej náročnosti objektu mestského úradu, takmer dva milióny eur. V súčasnosti už v plnom nasadení pracujú stavbári na rekonštrukcii.
viac
17.07.2017
V Liptovskom Mikuláši mimoriadne zasadne Rada ZMOS
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Michal Sýkora zvolal na 20. júla 2017 mimoriadne rokovanie Rady ZMOS. Kľúčovou témou bude prerokovanie nového návrhu na zvyšovanie tarifných platov pedagogických a odborných zamestnancov školstva.
viac
04.03.2022
Novým partnerským mestom Liptovského Mikuláša je Nový Targ
Novým partnerským mestom Liptovského Mikuláša sa stal poľský Nový Targ. Návrh dohody o partnerských vzťahoch a spolupráci podpísali predstavitelia oboch samospráv. Informovala o tom hovorkyňa Liptovského Mikuláša Viktória Čapčíková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %