Streda 24.04.2024
Dnes má meniny 
Juraj
°C
02.03.2024 11:10

Lávku pre peších na sídlisku Solinky začnú opravovať v apríli


Snímka zdroj: slovensky-vecernik.sk


Na žilinskom sídlisku Solinky začnú v apríli opravovať lávku pre peších. Podľa Kataríny Gazdíkovej zo žilinskej radnice budú celkové náklady na opravu vo výške takmer 390.000 eur. Stavebné práce potrvajú do júna a vyžiadajú si úplnú uzáveru mostného objektu.


Doplnila, že tvorí hlavné prepojenie medzi sídliskami Hliny a Solinky. "Okrem peších slúži aj cyklistom, keďže je naň napojená cyklotrasa. V súčasnosti je v nevyhovujúcom technickom stave. Samospráva preto zrealizovala odbornú diagnostiku a rozhodla sa pristúpiť k jeho rekonštrukcii," uviedla.         

Podľa primátora Žiliny Petra Fiabáneho nadväzuje samospráva na zrealizované opravy mostov na sídlisku Vlčince. "Či už to bola lávka pre peších na Obchodnej ulici, most na Ulici Matice slovenskej či most na Ulici sv. Cyrila a Metoda, kde aktuálne realizujeme stavebné práce. Lávka pre peších na Centrálnej ulici je posledným z mostných objektov, ktoré sme pred troma rokmi identifikovali ako najrizikovejšie a najvyťaženejšie mosty v Žiline," priblížil.         

Rekonštrukcia je rozdelená na dve časti. "V prvej fáze sa lávka kompletne uzavrie a demontuje. Demontáž sa plánuje v termíne od 26. do 28. apríla 2024 a vyžiada si nevyhnutné výluky mestskej hromadnej dopravy (MHD) i čiastočné dopravné obmedzenia. V druhej fáze, od 24. do 26. mája 2024, sa osadí nový most. Práce budú mať rovnako za následok výluky MHD a krátkodobé obmedzenia v doprave," dodala Gazdíková.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.02.2020
Mesto Žilina bude revitalizovať vnútroblok na sídlisku Hájik
Vyše 191 000 eur bude stáť revitalizácia vnútrobloku na ulici Georgesa Lannuriena v Žiline na sídlisku Hájik, ktorú pripravuje mesto Žilina. Nenávratný finančný príspevok na realizáciu projektu vo výške viac ako 182 000 eur samospráva získala z Integrovaného regionálneho operačného programu.
viac
18.03.2020
Mesto predstavilo urbanistickú štúdiu revitalizácie sídliska Hliny I a II
Mesto Žilina predstavilo verejnosti urbanistickú štúdiu revitalizácie sídliska Hliny I a II, ktorej cieľom je navrhnúť koncepčné smerovanie v jednotlivých priestoroch v súlade s celkovým charakterom sídliska. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík.
viac
04.12.2020
V parku pri Budatínskom hrade opravili chodníky
V parku pri Budatínskom hrade v Žiline ukončili opravu kamenných chodníkov od vstupu popri hrade až k zadnej terase hradu s bufetom. Informovala o tom hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martina Remencová.
viac
29.03.2021
Budatínsky hrad bude na Veľkú noc svietiť na modro
Považské múzeum v Žiline sa aj tento rok zapojí do kampane na pomoc ľuďom s autizmom. Svetovým dňom povedomia o autizme je 2. apríl, no Budatínsky hrad bude svietiť na modro počas celých veľkonočných sviatkov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.17 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %