Štvrtok 18.04.2024
Dnes má meniny 
Valér
°C
28.05.2019 09:10

Levické hradné slávnosti ponúknu historické vystúpenia i koncerty


Ilustračná snímka, zdroj: Slovakia travel


Ukážky historických vystúpení, koncerty, divadelné predstavenia i ochutnávku rôznych špecialít ponúknu Levické hradné slávnosti. V areáli levického hradu a parku sa budú konať 8. júna.


Podujatie otvoria remeselníci, ktorí si svoje stánky rozložia v hradnom parku o desiatej hodine. Neskôr prejde mestom slávnostný sprievod, v ktorom budú zastúpené historické šermiarske, lukostrelecké i jazdecké skupiny. Pre deti bude pripravená rozprávka Živá voda, ktorú im zahrá Teáter Komika.       

Ako informovali organizátori, oficiálne slávnostné otvorenie podujatia sa bude na hradnom nádvorí konať o 12.30 h. Hneď po ňom sa začne koncert skupiny Vrbovské vŕby. Súčasťou programu budú aj rôzne dobové výjavy, detské rozprávkové predstavenia, interaktívne vystúpenia a koncerty. Pripravené je aj maľovanie pieskom s názvom Ako sme Turkov hnali. „Večerný program zavŕši ohňová šou a ohňostroj na hradnom nádvorí,“ informovali organizátori, ktorými sú okrem mesta Levice aj Mestské kultúrne stredisko Levice, Tekovské múzeum v Leviciach a spoločnosť veselých šermiarov Cassanova.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.11.2016
Obľúbené Svätomartinské dni v Bratislave sa blížia
Svätomartinské dni, ktoré organizuje hlavné mesto začiatkom novembra 2016 pod záštitou primátora Iva Nesrovnala, už po deviatykrát oživia tradíciu svätomartinských osláv v hlavnom meste.
viac
16.07.2019
Na hrade Brekov ožije 400 rokov stará história, verbovať budú aj deti
Historické udalosti z roku 1619 zrekonštruujú na hrade Brekov (okres Humenné) v nedeľu (21. 7.) v rámci Drugethovských hradných slávností. Do bitky medzi vojakmi grófa Juraja III. Drugetha a vojskom kniežaťa Gabriela Bethlena budú šermiari verbovať aj malých návštevníkov.
viac
07.06.2022
Hradné slávnosti ponúknu dobové výjavy, koncert, divadlo i ohňovú šou
Areál Levického hradu bude počas najbližšieho víkendu patriť histórii. V sobotu 11. júna sa tam zídu šermiari a hradní páni. Pripravená je beseda i ukážky rôznych dobových výjavov.
viac
10.08.2023
Matúšove hradné slávnosti predstavia život na hrade v 14. storočí
Dobový život na hrade v 14. storočí predstavia v sobotu (12. 8.) na Trenčianskom hrade Matúšove hradné slávnosti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %