Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
18.05.2024 09:05

Linka detskej istoty v piatok oslávila medzinárodný deň detských liniek


Linka detskej istoty


Linka detskej istoty (LDI) v piatok oslavuje Medzinárodný deň detských liniek. Na medzinárodne zjednotenom čísle 116111 LDI poskytuje 28 rokov nonstop anonymné a bezplatné dištančné poradenstvo pre celé Slovensko.


Informovala o tom programová riaditeľka LDI Táňa Ivanič Rybanská. "Takáto forma kontaktu s deťmi je dostupná takmer v každom štáte sveta, v 133 krajinách a v Európe je podporovaná stratégiami na ochranu detí v EÚ. Pre Slovensko je to práve organizácia - Linka detskej istoty," uviedla Ivanič Rybanská. Podotkla, že o dôležitosti nonstop dostupnej pomoci a podpory pre všetky deti a mladých hovoria desiatky četov, emailov a stovky telefonátov, ktoré denne riešia.         

Priblížila, že linka je veľakrát pre deti prvým kontaktom s odbornou pomocou, ktorú môžu využiť kedykoľvek, zadarmo a anonymne. "V niektorých prípadoch to môže byť aj jediná pomoc, na ktorú sa v danej chvíli vedia obrátiť," dodala riaditeľka.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.05.2018
Do múzea s lampášom
Múzeá a galérie budú v sobotu 19. mája otvorené do neskorých večerných hodín. Kultúrne zariadenia Žilinskej župy sa aj tento rok zapoja do Noci múzeí a galérií.
viac
08.04.2019
V Hlohovci si pripomenú Medzinárodný deň Rómov
Mestský úrad v Hlohovci spoločne so spojenou školou organizuje v utorok (9. 4.) kultúrno-vzdelávacie podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov. TASR o tom informovala Zuzana Hrinková Siebenstichová z mestského úradu.
viac
26.04.2019
Lesnícke dni chcú živou učebňou čo najviac priblížiť ľudí k lesu
Les ako živá učebňa je témou piatkového otvorenia Lesníckych dní vo Zvolene. Organizátori každoročne prichádzajú s novou témou, tohtoročnou sú Lesy a vzdelávanie, ktorú vyhlásila Organizácia pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) ako nosnú pre tohtoročný Medzinárodný deň lesov.
viac
21.05.2022
Pripravili deťom netradičnú oslavu ich sviatku
Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí vyrazí v sobotu 28. 5. historický vlak v naozaj netradičnom zložení (zostáva prekvapením až do samého štartu) z Košíc až do Slavošoviec, kde je pripravený pestrý program.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %