Nedeľa 19.05.2024
Dnes má meniny 
Gertrúda
°C
09.09.2023 03:10

Malacky chcú meniť trávniky na kvitnúce lúky


Ilustračná snímka (archív red.)


Mestské trávniky v Malackách by sa mali premeniť na lúky plné kvetov. Mesto deklaruje ambíciu premeniť takmer päť hektárov trávnatých plôch na lúky priťahujúce včely i motýle. Projekt, ktorý realizuje spolu s partnermi, chce predstaviť na sobotňajšom (9. 9.) podujatí Malacká šošovica.


"Dôležitou súčasťou premeny je zapojenie obyvateľov Malaciek, budeme radi, ak premenia svoje trávniky, ktoré sú pre opeľovače v podstate niečo ako púšť, na lúky, ktoré im, naopak, dodajú potrebnú potravu," uviedla hovorkyňa Malaciek Ľubica Pilzová.       

Projekt, ktorý samospráva realizuje so spoločnosťou IKEA a Nadáciou Slovenskej sporiteľne, reaguje na úbytok opelivého hmyzu, ktorý sa prejavuje úbytkom rastlinných druhov, ale aj nižšou úrodou plodín.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.05.2016
V Malackách sa budú podávať šošovicové špeciality
„Išeu Macek do Mauacek…“ spieva (nielen) celé Slovensko. Ľudovú pieseň o Macejkovi, ktorý išiel mlátiť šošovicu do Malaciek, nič v známosti o Malackách u Nemalačanov neprekoná.
viac
11.10.2018
Malacká šošovica už túto sobotu
Malacká šošovica vo svojom jesennom prevedení sa uskutoční v sobotu 29. septembra na svojom stabilnom mieste – Kláštornom námestí pred františkánskym kostolom. Program sa začne v tradičnom čase o 9.00 h bubeníckou šou. Remeselného jarmoku sa zúčastní viac ako štyridsať predávajúcich.
viac
10.06.2019
Trojica podujatí prilákala tisíce návštevníkov
Deň detí, Malacká šošovica a Malacký piknik ovládli 1. jún v Malackách. Pestrý program a letné počasie prilákalo do Zámockého parku tisíce návštevníkov z mesta i okolia. Spojenie troch skvelých podujatí, ktoré je výsledkom spolupráce viacerých mestských organizácií, sa ukázalo ako výborný nápad.
viac
04.05.2020
V Petržalke rozkvitnú lúky
V Petržalke pribudne prvá kvitnúca lúka, a to v lokalite medzi Veľkým Draždiakom a Chorvátskym ramenom. Iniciatíva vzišla zo spolupráce mestskej časti a Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia (BROZ).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %