Pondelok 18.11.2019
Dnes má meniny 
Eugen
°C
04.11.2019 12:10

Malacky dostali vyše pol milióna z eurofondov na detské jasle


Ilustračná snímka, zdroj: zivedeti.cz


Projekt detských jaslí v Malackách získal externé zdroje. Mestu odsúhlasili eurofondy vo výške 584.000 eur, - informovala hovorkyňa Malaciek Ľubica Pilzová.


Pripomenula, že jasle vzniknú ako prístavba jedného z pavilónov v areáli materskej školy na Bernolákovej ulici.       

"Súčasťou projektu sú nielen stavebné práce, ale aj vybavenie a celková rekonštrukcia pavilónu a jeho okolia,“ dodala o jasliach, ktoré by mali mať kapacitu 20 detí. Mesto má pre objekt právoplatné stavebné povolenie.       

Dôvodom zriadenia jaslí je veľký záujme rodičov v Malackách o umiestnenie detí vo veku približne dva roky a obmedzené kapacity materskej školy, ktoré tomuto záujmu nemôžu vyhovieť.       

Projekt i žiadosť o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) vo výške 584-tis. eur schválili poslanci Malaciek na marcovom rokovaní mestského zastupiteľstva (MsZ). Predpokladané spolufinancovanie mesta je 31-tis. eur.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.08.2017
Mesto chce z Mierového námestia v centre vytvoriť pešiu zónu
Centrum Malaciek by sa mohlo výrazne zmeniť. Vedenie okresného mesta plánuje vytvoriť z Mierového námestia pešiu zónu a súčasné parkovisko na tejto ploche presunúť pod zem.
viac
20.09.2017
Nitra pripravuje kreatívne centrum za vyše 20 miliónov eur
Do konca tohto roka chce mať radnica vypracovaný projektový zámer výstavby nového kreatívneho centra, ktoré má vyrásť v bývalých kasárňach pod Zoborom a v niekdajšom kine Lipa. Celové náklady na zriadenie centra dosiahnu sumu viac ako 20 miliónov eur.
viac
14.03.2019
Mesto pripravuje detské jasle
Poslanci mestského zastupiteľstva schválili projekt detských jaslí a súhlasili s tým, aby mesto podalo žiadosť o nenávratný finančný príspevok z eurofondov (Integrovaný regionálny operačný program) vo výške 584 tisíc €. Spolufinancovanie mesta sa predpokladá vo výške 31 tisíc €.
viac
22.08.2019
Horehronská metropola bude krajšia a zelenšia aj vďaka eurofondom
V centre horehronskej metropoly Brezno pribúdajú záhony, ktoré majú plniť nielen estetickú, ale predovšetkým izolačnú a termoregulačnú funkciu. Mesto v týchto dňoch pristúpilo k realizácii projektu regenerácie zelene. Informoval o tom v pondelok brezniansky magistrát.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %