Piatok 23.02.2024
Dnes má meniny 
Roman, Romana
°C
04.08.2020 12:25

Malý Dobrofest 2020 sa uskutoční v augustovom termíne


Ilustračný výrez plagátu


Z dôvodu koronakrízy presunuli organizátori tohtoročný Malý Dobrofest v Trnave z apríla na august. Jednodňový hudobný festival s podtitulom Koncert pre Johna Dopyeru, venovaný vynálezcovi rezofonickej gitary, bude v piatok 7. augusta na Nádvorí.


Vstupenky, ktoré si záujemcovia zadovážili v aprílovom termíne, sú platné.       

"Bude to už 6. ročník festivalu, ktorý nadväzuje na svojho predchodcu - medzinárodný hudobný festival Dobrofest Trnava, ktorý bol jedinečným a jediným podujatím svojho druhu nielen na Slovensku, ale aj na celom svete, a v minulosti prispel výraznou mierou k zviditeľneniu mesta i Slovenska,“ uviedol Andrej Halada z Trnavskej hudobnej spoločnosti.       

Organizátorom sa v náhradnom augustovom termíne podarilo zachovať takmer celý program z apríla, výnimkou je novopozvaný pesničkár, spevák a hráč na rezofonickú gitaru Paul Batto jr. zo Slovinska. "Priaznivcov bluegrassu poteší päťčlenná česká kapela Album z Chomutova, ktorej dobrista Zdeněk Lucák patrí medzi inštrumentálnu špičku. Samotná kapela jestvuje už viac ako tridsať rokov, má za sebou úspešné vystúpenia na českých aj renomovaných zahraničných festivaloch v holandskom Voorthuizene, vo Francúzsku a v kluboch v Nemecku, Rakúsku a Litve," informoval Halada.       

Domácu hudobnú scénu bude reprezentovať jeden z najlepších slovenských dobristov Milan Benkovič s jeho špeciálne pre tento festival pripraveným country projektom. Záver večera bude patriť českému bluesovému spevákovi a hráčovi na ústnu harmoniku Matějovi Ptaszekovi a jeho kapele Screaming The Blues.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.05.2019
Festival maďarskej kultúry v Bratislave potrvá dlhšie, takmer celý jún
Novinkou tohtoročného festivalu Dni maďarskej kultúry v Bratislave s názvom Viac ako sused je jeho dlhšie trvanie. Tiež účasť v kráľovskom sprievode na podujatí Korunovačná Bratislava.
viac
12.12.2019
Najväčší plážový festival Balaton sound oznamuje prvé mená na 2020
Balaton Sound je päť dní trvajúci plážový festival, odohrávajúci sa na idylickom pobreží jazera Balaton. Tento odhalil prvú fázu line upu, týkajúcu sa viacerých stagov tohto Maďarského festivalu, ktorý sa bude konať medzi 8. a 12. júlom 2020.
viac
27.09.2021
Ekotopfilm - Envirofilm ponúkne dokumentárne filmy aj diskusiu
Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm ponúkne v stredu 29. septembra v kine Hviezda v Trnave dokumentárne filmy i diskusiu s vedením mesta a odborníkmi o zmenách klímy.
viac
25.01.2024
Od piatka bude v športovej hale v Trnave festival zábavy FestHry
Festival hier, hračiek a zábavy FestHry sa bude konať v Trnave od piatka (26. 1.) do nedele (28. 1.) v Mestskej športovej hale. Podujatie, ktoré píše už svoj 13. ročník a malo prestávku počas pandémie, bolo inšpirátorom pre podobné podujatia na celom Slovensku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %