Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
28.05.2024 02:10

Medzinárodné kolokvium v B.Štiavnici bude venované hrozbám klimatickej krízy


Ilustračný výrez plagátu. Zdroj: FB


Slovenské banské múzeum (SBM) v Banskej Štiavnici organizuje 26. a 27. júna medzinárodné odborné kolokvium Múzeá a galérie 21. storočia spoločne proti hrozbám klimatickej krízy.


Na podujatí odznie v siedmich tematických blokoch 39 konferenčných príspevkov od autorov reprezentujúcich múzejné a galerijné inštitúcie, vysoké školy, odborné organizácie, nezávislé iniciatívy či podnikateľské prostredie.         

"Múzeá a galérie svojou kredibilitou a vplyvom na verejnosť, môžu byť rozhodujúcimi činiteľmi, dokonca katalyzátormi potrebných pozitívnych zmien v ére klimatickej krízy," uviedla za organizátorov Iveta Chovanová s tým, že environmentálne programové stratégie verejných kultúrnych inštitúcií môžu zásadne formovať postoje a konanie spoločnosti v prospech ochrany životného prostredia, zvyšovania environmentálneho povedomia a podpory udržateľnej budúcnosti.         

Zámerom kolokvia je podľa jej slov vytvoriť doposiaľ absentujúcu diskusnú platformu, medzinárodný environmentálny dialóg, v ktorom budú účastníci prezentovať svoje strategické environmentálne vízie a príklady dobrej praxe, motivované hľadaním riešení na zmierňovanie dopadov klimatickej krízy, vrátane zavádzania inovatívnych foriem edukácie verejnosti a modelov udržateľnosti prevádzok inštitúcií či firiem.

Kolokvium je jedným z výstupov projektu Zelená misia - Slovenské banské múzeum pre klímu, ktorý podporil Nórsky finančný mechanizmus a štátny rozpočet Slovenskej republiky. Vstup na podujatie je bezplatný, so zabezpečeným tlmočením príspevkov. Vzhľadom na obmedzené kapacity priestorov, sa musia záujemcovia vopred zaregistrovať. Viac informácií nájdu na internetovej stránke múzea.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.09.2016
Amplión prinesie do mesta 40 programov na desiatich scénach
Banskú Štiavnicu čakajú tri dni plné divadelnej zábavy. S názvom Amplión sa tu dnes začína prvý festival kabaretných divadiel a pouličného umenia na Slovensku.
viac
21.05.2018
Starý zámok opäť ožije remeslami a zábavou
Banská Štiavnica opäť ožije remeslami, zábavou a tradíciami. V dňoch 25. a 26. mája sa bude v Starom zámku konať 21. ročník Festivalu kumštu, remesla a zábavy, ktorý pre verejnosť pripravuje Slovenské banské múzeum a občianske združenie Iniciatíva za živé mesto.
viac
10.02.2019
Počas jarných prázdnin ponúkne múzeum špeciálnu ponuku
Pracovníci Slovenského banského múzea (SBM) v Banskej Štiavnici si pre prázdninujúcich školákov pripravili špeciálny program. V termíne od 20. februára do 8. marca ponúknu vo svojich expozíciách viacero akcií venovaných rodinám s deťmi.
viac
20.05.2019
Starý zámok ožije remeslami a zábavou
Starý zámok v Banskej Štiavnici sa stane koncom tohto týždňa dejiskom zábavy a miestom stretnutia remeselníkov. V piatok (24. 5.) a v sobotu (25. 5.) sa tam bude konať 22. ročník Festivalu kumštu, remesla a zábavy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %