Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
20.06.2024 03:30

Mesto bojuje s tzv. odpadovou turistikou


Ilustračná snímka (TASR)


Dolný Kubín bojuje s tzv. odpadovou turistikou, týka sa aj odstavných plôch popri hlavnej ceste. Odpad tam vyvážajú najmä obyvatelia z okolitých obcí, tiež rôzne firmy.


Mestská polícia preto v problematických lokalitách namontovala kamery. Pre TASR to v utorok potvrdil dolnokubínsky primátor Ján Prílepok.        

"Odstavné plochy popri hlavnej ceste nepatria mestu, no záleží nám na tom, aký dojem vyvolávajú. Preto sme sa rozhodli Slovenskej správe ciest pomôcť pri hľadaní riešenia tohto problému. Inštalovali sme kamerový systém pri parkovacom priestore, kde sa rôzni ľudia či firmy dlhodobo zbavovali odpadu," vysvetlil primátor.        

Previnilcov v mnohých prípadoch mestská polícia odhalila a pokutovala. Prílepok podotkol, že na odstavnej ploche osadili novú nádobu so špeciálnym uzáverom a s menšími otvormi. Tie umožňujú, aby sa do nich vhadzoval drobný odpad, na ktorý sú určené. Pôvodne tam bola 1000-litrová nádoba so štandardným otváraním, no deň po jej vysypaní už bola zaplnená odpadom.        

"Išlo o odpadovú turistiku motivovanú tým, že obyvateľ nemá vo svojom bydlisku kapacitu na to, aby sa zbavil svojho odpadu," dodal Prílepok. Upozornil, že čoraz častejšie prichádzajú rôzne automobily aj k bytovým domom v Dolnom Kubíne a zbavujú sa tam väčšieho alebo menšieho množstva odpadu.

 

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.11.2018
Cenu primátora si prevzali Oravské múzeum aj tri osobnosti mesta
Z rúk primátora mesta Dolný Kubín Romana Matejova si v stredu 21. novembra prevzali Cenu primátora mesta traja Dolnokubínčania a jedna inštitúcia, ktorá už viac ako 35 rokov sídli na území mesta.
viac
01.06.2020
Mesto Dolný Kubín obnovuje platené parkovanie v centre
Dolnokubínska samospráva obnovuje od dnešného dňa (1. 6.) platené parkovanie v centre mesta. Podľa Martina Buznu z dolnokubínskej radnice boli motoristi oslobodení od platenia parkovného takmer jeden a pol mesiaca.
viac
08.11.2021
Mesto opäť získalo futbalové ihrisko s umelou trávou
Mesto Dolný Kubín opäť získalo futbalové ihrisko s umelou trávou. Podľa Martina Buznu z dolnokubínskej radnice zaplatilo súkromnej spoločnosti za ihrisko s oplotením, šatňami, tribúnou, striedačkami, osvetlením a ostatným príslušenstvom viac ako 520-tis. eur.
viac
15.08.2022
Dolný Kubín získal za štyri roky 1,5 milióna eur z externých zdrojov
Mesto Dolný Kubín získalo v uplynulých štyroch rokoch 1,5 milióna eur z externých zdrojov. Takmer polovica, 728 000 eur, boli prostriedky zo zdrojov Európskej únie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %