Piatok 24.05.2024
Dnes má meniny 
Ela
°C
10.02.2023 08:25

Mesto chce získať dotáciu na projekt autobusovej stanice


Ilustračná snímka: (tasr).


Mesto Nové Zámky chce získať dotáciu na vypracovanie projektovej dokumentácie na výstavbu novej autobusovej stanice. Tá by mala vzniknúť na mieste súčasného autobusového nástupišťa.


Predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok vo výške 7450 eur schválili mestskí poslanci. Predpokladaný termín vyhotovenia dokumentácie po schválení žiadosti je rok 2023, informovala radnica.

Finančnú dotáciu chce samospráva získať nielen na vyhotovenie projektovej dokumentácie, ale aj na samotnú realizáciu výstavby. Projektový zámer riešenia autobusovej stanice - Integrovaného prestupného bodu ako súčasť integrovanej dopravy v Nových Zámkoch schválilo zastupiteľstvo v auguste 2020. Celkové náklady na výstavbu novej stanice boli predbežne vyčíslené na viac ako 149 000 eur. Mesto žiadalo nenávratný finančný príspevok zo štátneho rozpočtu a európskych fondov vo výške 137 448 eur. Samospráva má výstavbu spolufinancovať sumou takmer 12 000 eur, pričom bude hradiť aj prípadné dodatočné výdavky.

Projekt je súčasťou Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Nové Zámky. K prioritám mesta patrí vytvorenie modernej autobusovej stanice, ktorá bude prestupným bodom medzi cyklodopravou, autobusovou, železničnou a individuálnou dopravou. Všetky módy dopravy budú koncentrované na jednom území - záchytné parkovisko, cyklochodníky, stojany na bicykle, autobusová a železničná stanica.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.11.2019
Centrum mesta a železničnú stanicu má spojiť nová cyklotrasa
Centrum Nových Zámkov a železničnú stanicu by mala v budúcnosti spojiť nová cyklotrasa. Radnica chce na jej výstavbu získať dotáciu z ministerstva dopravy. Mestskí poslanci už schválili na spolufinancovanie výstavby vyše 7-tis. eur, celkové náklady sú odhadované na takmer 142-tis. eur.
viac
24.09.2021
Nové Zámky chcú dostať na Hlavné námestie viac zelene
Centrum Nových Zámkov má byť v budúcnosti zelenšie. Mesto pripravuje projekt s názvom Ozelenenie Hlavného námestia. Financovať ho chce z Environmentálneho fondu.
viac
19.05.2022
Mesto získalo dotáciu na rekonštrukciu športového areálu Sihoť
Mesto Nové Zámky získalo dotáciu z Fondu na podporu športu na mestský multifunkčný športový areál na Sihoti. Celkové výdavky na rekonštrukciu areálu sú vyčíslené na takmer 800 000 eur.
viac
10.10.2022
Mesto pripravuje projekt Housing first
Mesto Nové Zámky pripravuje projekt s názvom Housing first, teda bývanie ako prvé. Jeho cieľom je zriadenie prestupného bývania pre matky s deťmi. Realizáciu sociálneho programu už na svojom ostatnom rokovaní schválilo aj mestské zastupiteľstvo.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %