Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
10.02.2023 08:25

Mesto chce získať dotáciu na projekt autobusovej stanice


Ilustračná snímka: (tasr).


Mesto Nové Zámky chce získať dotáciu na vypracovanie projektovej dokumentácie na výstavbu novej autobusovej stanice. Tá by mala vzniknúť na mieste súčasného autobusového nástupišťa.


Predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok vo výške 7450 eur schválili mestskí poslanci. Predpokladaný termín vyhotovenia dokumentácie po schválení žiadosti je rok 2023, informovala radnica.

Finančnú dotáciu chce samospráva získať nielen na vyhotovenie projektovej dokumentácie, ale aj na samotnú realizáciu výstavby. Projektový zámer riešenia autobusovej stanice - Integrovaného prestupného bodu ako súčasť integrovanej dopravy v Nových Zámkoch schválilo zastupiteľstvo v auguste 2020. Celkové náklady na výstavbu novej stanice boli predbežne vyčíslené na viac ako 149 000 eur. Mesto žiadalo nenávratný finančný príspevok zo štátneho rozpočtu a európskych fondov vo výške 137 448 eur. Samospráva má výstavbu spolufinancovať sumou takmer 12 000 eur, pričom bude hradiť aj prípadné dodatočné výdavky.

Projekt je súčasťou Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Nové Zámky. K prioritám mesta patrí vytvorenie modernej autobusovej stanice, ktorá bude prestupným bodom medzi cyklodopravou, autobusovou, železničnou a individuálnou dopravou. Všetky módy dopravy budú koncentrované na jednom území - záchytné parkovisko, cyklochodníky, stojany na bicykle, autobusová a železničná stanica.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.11.2019
Centrum mesta a železničnú stanicu má spojiť nová cyklotrasa
Centrum Nových Zámkov a železničnú stanicu by mala v budúcnosti spojiť nová cyklotrasa. Radnica chce na jej výstavbu získať dotáciu z ministerstva dopravy. Mestskí poslanci už schválili na spolufinancovanie výstavby vyše 7-tis. eur, celkové náklady sú odhadované na takmer 142-tis. eur.
viac
19.03.2020
O podpore projektov z participatívneho rozpočtu rozhodne verejnosť
Novozámocká radnica v týchto dňoch spustila verejné hlasovanie o projektoch, ktoré mesto podporí z participatívneho rozpočtu. Celkovo je v ňom vyčlenených 20 000 eur. O podporu sa uchádza 12 projektov.
viac
27.09.2021
NSK podporí rekonštrukciu a výstavbu štadióna sumou 350-tis.eur
Nitriansky samosprávny kraj (NSK) podporí projekt rekonštrukcie a výstavby atletického štadióna v Nových Zámkoch.
viac
02.06.2023
Šaľa vybuduje novú vnútromestskú cyklotrasu
V Šali vznikne nová vnútromestská cyklotrasa. Mesto na jej výstavbu získalo finančný príspevok z Plánu obnovy SR na vybudovanie cyklotrás.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %