Piatok 01.12.2023
Dnes má meniny 
Edmund
°C
28.09.2023 12:00

Mesto chce zrekonštruovať ZŠ kráľa Svätopluka za viac ako dva milióny eur


ZŠ kráľa Svätopluka


Mesto Nitra pripravuje rozsiahlu rekonštrukciu Základnej školy (ZŠ) kráľa Svätopluka. Na viac ako dvojmiliónovú investíciu chce získať financie z Programu Slovensko.


Pôvodná výška investície mala presiahnuť sumu 3,1 milióna eur. "Aby sme mali väčšiu šancu získať nenávratný finančný príspevok, rozložili sme rekonštrukciu športovísk na viac etáp. Výška celkových oprávnených nákladov tak bola znížená na 2.329.319,69 eura a osempercentné spolufinancovanie mesta bude v hodnote 186.345,58 eura," uviedol vedúci odboru projektového a strategického riadenia na mestskom úrade Vladimír Ballay.         

Ako sa uvádza v materiáli, ktorý na svojom septembrovom rokovaní schválili mestskí poslanci, revitalizácia školy počíta s modernizáciou športovísk i súvisiacej infraštruktúry so šatňami, sprchami a ďalším zázemím. "Súčasťou projektu je aj prekrytie športovísk, aby mohli byť využívané viac ako doteraz. ZŠ disponuje iba malou telocvičňou, ktorá nie je dostatočná pre celú školu s 20 triedami a 458 žiakmi," konštatuje sa v projektovom zámere.         

Stavebné práce okrem toho počítajú aj s výmenou starej elektroinštalácie, vybudovaním bezbariérového vstupu, s rekonštrukciou chodníkov v školskom areáli, obnovou podláh v budove a s osadením vonkajších žalúzií na zníženie teploty v triedach. Súčasťou projektu je aj zakúpenie technického zariadenia do školskej kuchyne a výstavba novej vonkajšej učebne zameranej na výučbu prírodovedných predmetov.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.06.2017
Deti z Podkoníc a Púchova oslávili MDD na triedičke odpadov
Koncom minulého roka sa deti základných škôl zapojili do súťaže Skvelé zelené video, ktorej hlavnou výhrou bol celodenný výlet. Tí najlepší „kameramani a herci“ získali od spoločnosti ENVI - PAK výlet spojený s exkurziou na triedičku odpadov.
viac
01.04.2019
Verejnosť už môže hlasovať za projekty z participatívneho rozpočtu
Nitrianska komunitná nadácia (NKN) už oficiálne spustila verejné hlasovanie, prostredníctvom ktorého môžu Nitrania podporiť projekty, ktoré by mali získať grant z programu Mením moje mesto.
viac
14.11.2019
ZŠ a MŠ v Novom Meste dostanú budúci rok viac o minimálne 333-tis. eur
Základné a materské školy v bratislavskom Novom Meste dostanú budúci rok viac peňazí. Samospráva im totiž zvyšuje dotáciu na prevádzku a mzdy o minimálne 333-tis eur.
viac
17.06.2022
Školáci z hornej Nitry sa môžu s duálnym vzdelávaním zoznámiť priamo vo výrobe
Žiaci druhého stupňa základných škôl (ZŠ) na hornej Nitre majú po novom možnosť zoznámiť sa so stredoškolským duálnym vzdelávaním priamo vo výrobnom procese.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %