Piatok 18.06.2021
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
07.05.2021 11:35

Mesto hľadá názov pre nový cyklomost


Cyklomost v Topoľčanoch. Snímka zdroj: (msú).


Mesto Topoľčany hľadá meno pre nový cyklistický most. Radnica vyzvala ľudí, aby svoje návrhy posielali do 16. mája.


Komisia následne vyberie niekoľko najlepších návrhov, spomedzi ktorých si verejnosť v konečnom hlasovaní vyberie víťaza. „Ak máte výborný nápad na meno nového cyklomosta v Topoľčanoch, ktoré bude výstižné a nadčasové, podeľte sa s ním. Nazvali by ste ho podľa známej osobnosti z nášho mesta? Podľa športovca, architekta, či niekoho celkom iného? Alebo skôr podľa miesta, kde sa nachádza?“ pýta sa radnica v ankete.

Cyklistický most je súčasťou cyklotrasy, ktorá bude po dokončení viesť pri autobusovej stanici a pokračovať po uliciach Bernolákova, Krušovská, Tribečská, J. Jesenského a P. O. Hviezdoslava k rieke Nitre, ktorú preklenie nový cyklomost. Za ním bude pokračovať pod hrádzou až k autobusovej zastávke pri priemyselnej zóne. Súčasťou projektu sú aj cykloprístrešky a vybudovanie verejného osvetlenia. Celková dĺžka stavby je takmer 2,4 kilometra.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.03.2017
Nový návštevný poriadok Slovenského raja ponúkne viacero noviniek
Správa Národného parku (NP) Slovenský raj pripravuje nový návštevný poriadok parku. Jeho pracovnú verziu zverejnila na pripomienkovanie na svojej webstránke.
viac
26.06.2020
Obyvatelia navrhnú názov česko-slovenskej lávky
Slovenské Kopčany a české Mikulčice spája od októbra minulého roka nový cyklistický most. Stavba svojou unikátnosťou zaujala aj komisiu v súťaži Stavba roka 2019. O jej oficiálnom názve rozhodnú občania.
viac
09.04.2021
O mene nového mosta cez rieku Nitra rozhodne hlasovanie na internete
Na výzvu nitrianskej radnice, aby ľudia navrhli meno novej cyklistickej lávky cez rieku Nitra, prišlo viac ako 200 návrhov. Komisia zložená z poslancov a zamestnancov mesta z nich napokon vybrala tri.
viac
07.05.2021
Košice chcú do tvorby nového programu rozvoja zapojiť aj verejnosť
Mesto Košice v týchto dňoch spúšťa kampaň "Scenár pre Košice". Jej cieľom je v spolupráci s neziskovou organizáciou Creative Industry Košice zapojiť verejnosť do tvorby nového Programu hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.81 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.69 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.50 %