Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
14.06.2024 10:10

Mesto Komárno pripravuje ďalšiu reguláciu komárov


Ilustračná snímka, zdroj: Ahoj Komárno


Mesto Komárno pripravuje ďalšiu reguláciu komárov, predovšetkým biologickými prostriedkami. Dôvodom je očakávaný nadmerný výskyt komárov súvisiaci s vysokou hladinou vody vo viacerých lokalitách, informovala radnica.


V Komárne a jeho bezprostrednom okolí sa nachádza viacero lokalít, kde po výdatných dažďoch stúpla voda a ktoré sú ideálnym liahniskom pre komáre. "V tých oblastiach, kde to je možné, sa v posledných dňoch po tretíkrát uskutočnila biologická regulácia komárov. Ide o ničenie lariev biologickým prostriedkom," skonštatoval magistrát.         

V okolí Komárna sa nachádzajú aj prírodné rezervácie, kde nie je povolená žiadna forma regulácie komárov. Na základe odporúčaní samospráva plánuje ďalšiu reguláciu v určitých časových intervaloch, pôjde najmä o reguláciu biologickými prostriedkami.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.06.2016
Komárno začne koncom júna s celoplošným postrekom proti komárom
Do desiatich dní by malo mesto Komárno začať s celoplošným postrekom proti komárom. Pracovníci mestského úradu sú v neustálom kontakte s odborníkmi a firmou vykonávajúcou likvidáciu komárov a čakajú na najvhodnejšie podmienky na postrek, informovalo vedenie mesta.
viac
10.06.2019
Na Mŕtvom ramene Váhu otvoria počas leta požičovňu lodí
Na Mŕtvom ramene Váhu v Komárne bude v polovici leta otvorená požičovňa lodí. Jej súčasťou bude aj požičovňa vodných i cestných bicyklov a bufet s občerstvením.
viac
11.06.2019
Mesto začalo bojovať proti premnoženým komárom postrekmi
Mesto Komárno začalo počas uplynulého týždňa bojovať postrekmi proti premnoženým komárom.
viac
18.02.2022
Vo vyradenom kryte civilnej ochrany vznikne Múzeum studenej vojny
Vo vyradenom kryte civilnej ochrany v Dome Matice slovenskej v Komárne vznikne Múzeum studenej vojny. Slávnostne otvorené by malo byť počas Komárňanských dní, ktoré sa zvyčajne konajú na prelome apríla a mája. Informoval o tom riaditeľ Domu Matice slovenskej v Komárne Jozef Černek.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %