Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
14.05.2024 03:10

Mesto Kremnica pripravuje nový strategický dokument, o názor žiada aj obyvateľov


Snímka archív ON


Kremnická samospráva pripravuje nový dokument Program hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja (PHSR) mesta Kremnica na roky 2025 - 2034.


Z tohto dôvodu žiada obyvateľov, aby vyplnili dotazník zverejnený na webovej stránke mesta, ktorý bude podkladom pre jeho vypracovanie.         

Ako informuje radnica, dotazník bude dostupný okrem webovej stránky mesta aj pre obyvateľov, ktorí nemajú alebo nevyužívajú sociálne siete. Obyvatelia môžu do konca júna dotazník vhodiť do krabíc umiestnených vo vestibule mestského úradu, v obchodnom dome COOP Jednota, v "trafike" či vo vestibule kremnickej polikliniky.         

Dokument je podľa samosprávy strednodobým strategickým dokumentom, ktorý na základe analýzy hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta stanovuje jeho strategické ciele a priority rozvoja. "Je prostriedkom na napĺňanie vízie ďalšieho smerovania rozvoja mesta," uvádza radnica.         

Ako ďalej vysvetľuje, prostredníctvom neho sa uskutočňuje podpora rozvoja na úrovni miestnej samosprávy s dôrazom na sociálnu, ekonomickú a kultúrnu sféru. "Je to program cielených opatrení, navrhnutý pre oživenie sociálneho, ekonomického a kultúrneho rozvoja mesta Kremnica, ktorý na základe výsledkov ročného hodnotenia bude priebežne aktualizovaný a doplňovaný," dodalo mesto.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.09.2020
Príprava strategických dokumentov hospodárskeho a sociálneho rozvoja
Príprava strategických dokumentov hospodárskeho a sociálneho rozvoja regiónov a obcí.
viac
02.02.2021
Obyvatelia Nitry sa môžu zapojiť do fašiangovej súťaže Nitránsky pupek
Nitrania sa do polovice februára môžu zapojiť do celomestskej fašiangovej súťaže s názvom Nitránsky pupek. Víťazom sa stane ten, kto pripraví najlepšiu fašiangovú špecialitu.
viac
03.02.2022
Príprava nového PHSR ŽSK 2021+ napreduje
Príprava nového Programu hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja ŽSK 2021+ napreduje, Žilinský kraj ukončil analytickú časť a predstavil návrh strategického smerovania.
viac
31.05.2022
Via ferraty na Skalke budú pre návštevníkov prístupné od začiatku júna
Via ferraty na Skalke pri meste Kremnica budú po zimnej uzávere od stredy (1. 6.) opäť prístupné pre návštevníkov. Začiatku letnej sezóny predchádzala kontrola via ferratových trás i cvičenia horských záchranárov. Na oficiálnej stránke o tom informuje mesto Kremnica.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %