Piatok 19.07.2024
Dnes má meniny 
Dušana
°C
06.07.2021 02:20

Mesto Liptovský Hrádok získalo na rekonštrukciu školy 24 791 eur


Na snímkach je vizualizácia priestorov Základnej školy s materskou školou J. D. Matejovie.


Sumu 24 791 eur získalo mesto Liptovský Hrádok pre Základnú školu s materskou školou J. D. Matejovie v rámci výzvy „Modernejšia škola".


Tú vypísalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. V rámci nej bolo predložených 1845 žiadostí. „Po kontrole žiadostí a posúdení jednotlivých kritérií ministerstvo podporí 144 žiadateľov v celkovej sume tri a pol milióna eur,“ informoval rezort školstva na svojej internetovej stránke.

V zozname úspešných žiadateľov figuruje aj Základná škola s materskou školou J. D. Matejovie v Liptovskom Hrádku, ktorá získala sumu 24 791 eur. Spolufinancovanie zo strany mesta pri tomto projekte nie je potrebné.

„Pokračujeme v modernizácií našich školských zariadení, ktoré navštevujú nielen školáci z Liptovského Hrádku, ale aj z okolitých obcí. Máme podaných viac žiadostí a v tomto trende budeme pokračovať. Našim spoločným zámerom spolu so školami je ďalej pokračovať nielen v skvalitňovaní samotného výchovno-vzdelávacieho procesu, ale aj v zlepšovaní vybavenia škôl po materiálno-technickej stránke,“ zdôraznil primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

„Našou snahou je zamerať sa na vybavenie triedy a chodieb vzdelávacím, oddychovým a voľnočasovým vybavením. Podporia filozofiu tímovej práce, dôležitosť riešenia problémov z rôznych uhlov pohľadu a diskusie, ktoré môžu pozitívne ovplyvniť vývoj každého žiaka,“ opísala úspešný projekt Martina Harichová, vedúca odboru organizačného, školstva a sociálnych vecí Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

Dodala, že ruka v ruke s čoraz vyššími nárokmi na žiakov vnímajú aj potrebu ich oddychu. „Či už ide o aktívnu formu  v podobe možnosti zahrať si cez prestávku stolný futbal či tenis, alebo o pasívnu formu oddychu. Tá spočíva vo vytvorení oddychových zón, v ktorých sa žiaci môžu nadesiatovať, porozprávať sa, oddýchnuť si alebo si niečo prečítať,“ uviedla Martina Harichová s tým, že Základná škola s materskou školou J.D. Matejovie má vďaka širokým chodbám vytvorené vhodné podmienky na zriadenie takýchto oddychových zón.

 

Vizualizácia priestorov Základnej školy s materskou školou J.D. Matejovie.

 

Vizualizácia priestorov Základnej školy s materskou školou J.D. Matejovie.

 

Vizualizácia priestorov Základnej školy s materskou školou J.D. Matejovie.

Autor: (Michal PAŠKA, MsÚ Liptovský Hrádok)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.11.2016
V obci otvorili novú základnú školu pre 130 žiakov
Novú základnú školu pre 130 žiakov, s počítačovou, jazykovou učebňou a klubovňou otvorili dnes v obcí Malinovo na Višňovej ulici. V novej škole, sa nachádzajú tri triedy, ktoré budú navštevovať žiaci prvého až tretieho ročníka.
viac
25.03.2021
ZŠ v Beluši vďaka úspešnému projektu modernizuje odborné učebne i knižnicu
Základná škola v Beluši prechádza výraznou zmenou odborných učební, a to v rámci projektu „Zlepšenie technického vybavenia – ZŠ Beluša“ s celkovou výškou oprávnených výdavkov 185 698,13 eur.
viac
30.07.2021
V novom školskom roku po nových chodníkoch
V areáli Základnej školy s materskou školou Hradná v Liptovskom Hrádku v týchto dňoch realizujú stavebné úpravy štyroch chodníkov pri vstupoch do školy.
viac
06.08.2021
Štyri župné školy uspeli v ministerskej výzve Modernejšia škola
Štyri stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK uspeli v rámci výzvy Modernejšia škola, ktorú vyhlásil rezort školstva s cieľom zatraktívniť školské prostredie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %