Streda 24.04.2024
Dnes má meniny 
Juraj
°C
28.02.2024 10:10

Mesto otvorí nové komunitné centrum v Dražovciach


Ilustračná snímka: Teraz.sk


Mesto Nitra pripravuje otvorenie komunitného centra v mestskej časti Dražovce. Radnica začala projekt pripravovať v roku 2021. Ako informoval mestský úrad, kolaudačné rozhodnutie nadobudlo platnosť 1. februára 2024. Zriaďovaciu listinu budú mestskí poslanci schvaľovať na svojom zasadnutí 29. 2. 2024


Mesto Nitra pripravuje otvorenie komunitného centra v mestskej časti Dražovce. Radnica začala projekt pripravovať ešte v roku 2021. Ako informoval mestský úrad, kolaudačné rozhodnutie nadobudlo platnosť 1. februára 2024. Zriaďovaciu listinu centra budú mestskí poslanci schvaľovať na svojom zasadnutí 29. februára.   

Komunitné centrum bude poskytovať služby na podporu sociálneho začlenenia marginalizovaných skupín obyvateľov mesta. "Jeho úlohou bude aj zmierňovanie a odstraňovanie individuálnych i celospoločenských rozdielov, ktoré vedú k ich sociálnemu vylúčeniu a zníženej kvalite života. Poskytovať bude základné sociálne poradenstvo, pomoc pri uplatňovaní práv i pri príprave na školské vyučovanie a sprevádzanie dieťaťa do a zo školského zariadenia. Bude takisto vykonávať preventívne aktivity a zabezpečovať záujmovú činnosť," uviedol magistrát.         

Celkové náklady na projekt dosiahli sumu vyše 480.000 eur, podstatnú časť z nich mesto financovalo z fondov Európskej únie. Komunitné centrum sídli v priestoroch Základnej školy v Dražovciach. "Časť budovy, ktorá je pre centrum vyčlenená, je jednopodlažná a s hlavnou budovou prepojená chodbou. V budove centra sa nachádza kancelária pre komunitných a terénnych pracovníkov, miestnosť s kuchynkou, spoločenská miestnosť, skladový priestor, šatňa pre deti, sociálne zariadenia i technické miestnosti. Kapacita centra je 57 klientov," uviedol mestský úrad.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.09.2019
V obci Družstevná pri Hornáde dnes slávnostne otvorili Komunitné centrum
Komunitné centrá majú obyvateľom sprístupniť sociálne služby, rozvíjať komunitnú prácu a tak zaviesť pozitívne zmeny v obciach, v ktorých žijú marginalizované rómske komunity. Stretávať sa v nich môžu rodiny s deťmi, nezamestnaní, seniori, ale najmä dospievajúca mládež.
viac
11.07.2023
Nové asistenčné centrum pomôže samosprávam čerpať peniaze z EÚ
Nitriansky samosprávny kraj (NSK) v pondelok otvoril v Nitre v poradí druhé asistenčné centrum. Jeho úlohou je pomáhať samosprávam a neskôr aj podnikateľom pri čerpaní financií z fondov Európskej únie (EÚ).
viac
16.09.2023
Komunitné multifunkčné centrum otvorí svoje brány pre verejnosť
Komunitné multifunkčné centrum (KOMUCE) v Banskej Bystrici otvorí svoje brány pre verejnosť. Určené to je pre všetkých obyvateľov, ktorí majú záujem dozvedieť sa o činnosti a možnostiach jeho využitia. TASR o tom informoval Miroslav Strelec z tlačového oddelenia mesta.
viac
04.11.2023
V Bratislave otvorili prvé komunitné centrum pre ľudí s HIV
V Bratislave otvorili prvé komunitné centrum pre ľudí s HIV. Jeho cieľom je nielen poskytovať podporu a pomoc ľuďom žijúcim s touto infekciou, ale aj šíriť osvetu a povedomie o HIV a iných sexuálne prenosných ochoreniach.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.17 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %