Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
23.02.2023 12:35

Mesto Partizánske vyčlenilo z rezervy na investície 305 000 eur


Partizánske. Snímka zdroj: (tasr).


Samospráva Partizánskeho vyčlenila zo svojej rozpočtovej rezervy v rámci kapitálových výdavkov na realizáciu investícií 305 000 eur. Financie plánuje využiť na spevnenú plochu na Riečnej ulici, rekonštrukcie v školách či projektovú dokumentáciu.


Počíta s tým prvá úprava rozpočtu mesta, ktorú na svojom rokovaní v utorok (21. 2.) schválili mestskí poslanci.

"Mesto pri tvorbe rozpočtu na tento rok pôvodne zaradilo na kapitálové výdavky z rezervného fondu jednu sumu vo výške 900 000 eur. Bolo to z toho dôvodu, aby sme mali v rozpočte dostatočné množstvo výdavkov, ktoré budeme vedieť ďalej zaraďovať na konkrétne akcie," uviedla prednostka mestského úradu Dáša Jakubíková. Na vyčlenení financií na prvé investičné akcie sa podľa nej dohodli poslanci na workshope k rozpočtu.

"Ide o 150 000 eur na vybudovanie spevnenej plochy na Riečnej ulici v blízkosti námestia. Minulý rok sme kúpili pozemok od súkromného vlastníka a plánujeme tam vybudovať parkovisko. Slúžiť má okolitým obyvateľom a veriacim, ktorí navštevujú kostol," priblížila Jakubíková.

Samospráva podľa nej plánuje pokračovať i v rekonštrukcii plochy pri bývalých Závodoch 29. augusta, kde chce zrealizovať nový chodník a zeleň za 50 000 eur. Ďalších 5000 eur ide na vybudovanie spevnenej plochy pri zrekonštruovanej hasičskej zbrojnici. "Okrem toho sme zaradili 80 000 eur na výdavky škôl a školských zariadení. Týka sa to nákupu strojov a technológií zväčša pre školské jedálne či iného vybavenia, ktoré potrebujeme pre naše školské zariadenia," doplnila prednostka.

Ďalšie sumy vo výške 30 000 eur a 20 000 eur podľa nej súvisia s prípravou ďalších investícií, ide o zvýšené prostriedky na projektové dokumentácie. Tie chce využiť napríklad na opakovanú požiadavku poslancov na prípravu rekonštrukcie Moyzesovej ulice. "Momentálne je predmetom našich vnútorných konzultácií. Nemalo by ísť len o rekonštrukciu ulice ako takej, ale chceme sa s obyvateľmi rozprávať, ako by mala vyzerať, koľko by tam malo jazdných pruhov či tam má byť odstavná plocha, obojstranné chodníky, cyklistický chodník," spomenula prednostka. Radnica sa chce podľa nej zaoberať i tým, ako bude vyzerať nadväzujúca doprava smerom na Obuvnícku, Gumárenskú a Kukučínovu ulicu, o čom sa chce poradiť s odborníkmi. Po tejto úprave bude zostatok rezervy na kapitálové výdavky vo výške 595 000 eur.

Prvá rozpočtová zmena počíta i so zvýšením prostriedkov na cirkevnú základnú, materskú školu, družinu a tamojšiu školskú jedáleň. Takisto zvýšila sumu úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania o 245 000 eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.06.2020
Mesto Prievidza pozastavilo investície v sume takmer 280 000 eur
Opatrenie v súvislosti s výpadkom príjmov v nadväznosti na pandémiu nového koronavírusu premietla do prvej úpravy rozpočtu mesta, ktorú na svojom rokovaní v pondelok (8. 6.) schválili tamojší mestskí poslanci.
viac
15.12.2021
Partizánske plánuje budúci rok investície za viac ako deväť miliónov eur
Mesto Partizánske plánuje budúci rok zrealizovať 56 investícií v hodnote viac ako deväť miliónov eur. Financovať ich bude z vlastných zdrojov, rezervného fondu, dotácií i nového komerčného úveru vo výške viac ako 3,3 milióna eur.
viac
28.02.2022
Partizánske využije takmer 390 000 eur z rezervného fondu na investície
Samospráva Partizánskeho odkúpi pozemok, na ktorom plánuje postaviť kompostáreň na spracovanie biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu. Na preklenutie úveru a dotácie použije viac ako 240 000 eur z rezervného fondu.
viac
23.12.2022
Rozpočet počíta s nižšími výdavkami ale i investíciami
Rozpočet mesta Partizánske na budúci rok počíta s nižšími výdavkami ako v tomto roku, no i s viacerými investíciami. Samospráva do neho premietla i zvýšenie platov, otázne zostávajú náklady na energie či sociálne služby.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %