Štvrtok 30.11.2023
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
13.11.2023 12:10

Mesto plánuje predať nevyužitú budovu bývalej materskej školy


Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jozef Poliak


Mesto Topoľčany pripravuje odpredaj budovy bývalej MŠ na Kalinčiakovej ulici. Mesto ako vlastník budovy navrhuje odpredaj budovy formou obchodnej verejnej súťaže spolu s prislúchajúcimi pozemkami. Návrh na odpredaj budú schvaľovať mestskí poslanci na novembrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva.


Budova je v súčasnosti nevyužitá a neslúži na pôvodný účel, pretože činnosť materskej školy bola ukončená. "Je predpoklad, že fyzický stav predmetnej budovy sa bude postupom času len zhoršovať," zdôvodnil návrh predaja objektu magistrát.         

Nehnuteľnosti boli ocenené znaleckým posudkom na celkovú sumu 380.000 eur. Hodnota budovy bola vyčíslená na 125.000 eur, hodnota pozemkov na 255.000 eur. Obchodná verejná súťaž sa začne 16. novembra tohto roka. Lehota na podávanie návrhov je stanovená do 8. januára budúceho roka.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.08.2016
Poprad preinvestuje v lete na opravy školských budov okolo 800 000 eur
Leto v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad je v znamení rozsiahlych opráv, modernizácií i bežnej údržby. Celkovo mesto počas leta preinvestuje na tieto projekty okolo 800 000 eur. Najviac peňazí pôjde do materských škôl.
viac
11.04.2017
Budova bývalej škôlky je nebezpečná
Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja dnes na mimoriadnom brífingu reagovali na nepravdivé informácie, ktoré zazneli na tlačovej konferencii župných poslancov Rudolfa Kusého a Eduarda Demela ohľadom predaja budovy materskej školy na Znievskej ulici č. 4 v MČ Bratislava – Petržalka.
viac
09.05.2020
Pre deti rodičov z prvej línie už fungujú v BBSK dve škôlky
Po službe opatrovania detí priamo v domácnostiach pomáha Banskobystrický samosprávny kraj aj pri otváraní škôlok pre deti zdravotníckeho personálu a záchranných zložiek. V Banskej Bystrici už takto fungujú dve súkromné zariadenia, župa oslovila s ponukou spolupráce aj mestá a obce.
viac
23.06.2020
V bývalej materskej škole by malo vzniknúť múzeum a pamätná izba
Vytvorenie obecného múzea a pamätnej izby maliara Tivadara Kosztku Csontváryho je jedným z aktuálnych zámerov samosprávy obce Halič v okrese Lučenec. Informoval o tom starosta Alexander Udvardy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %