Nedeľa 24.09.2023
Dnes má meniny 
Ľuboš, Ľubor
°C
23.11.2022 03:20

Mesto podporí realizáciu ôsmich projektov z participatívneho rozpočtu


Topoľčany.


Realizáciu ôsmich projektov podporí mesto Topoľčany z participatívneho rozpočtu. O finančné prostriedky sa uchádzalo celkovo deväť projektov. Do hlasovania sa zapojilo 448 hlasujúcich.


Magistrát sa s autormi projektov skontaktuje začiatkom budúceho roka a zabezpečí kroky na ich bezproblémovú realizáciu, skonštatovala radnica.

O financie z participatívneho rozpočtu sa mohli uchádzať projekty zamerané na kultúru a šport, sociálne témy, verejný priestor a zeleň. Podporu získal projekt zriadenia telocvične na funkčný tréning pre športovcov so zameraním na hokej, vyznačenie svätojakubskej pútnickej trasy, prenesenie sochy sladovníka z plochy pred bývalým topoľčianskym pivovarom na významnejšie miesto i projekt novej oddychovej zóny.

Mesto podporí i obnovu kaplnky Sedembolestnej Panny Márie so studničkou na kalvárii, projekt inštalácie relaxačných plošín v mestskom parku, vytvorenie výbehu pre psov na Lipovej ulici a vytvorenie stránky na sociálnej sieti pre obyvateľov Topoľčian.

Podľa mestského úradu je participatívny rozpočet obľúbenou formou na financovanie rôznych občianskych projektov. "Verejnosť má možnosť riešiť problémy a ovplyvniť efektívne využívanie finančných prostriedkov mesta. Je to jedinečná možnosť zrealizovať drobné úpravy a oživenie verejných priestranstiev či budov, ktoré môžu znamenať veľa pre tých, ktorí v danej lokalite žijú," pripomenula radnica.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.10.2022
Obyvatelia mesta môžu hlasovať za projekty v participatívnom rozpočte
Obyvatelia Topoľčian môžu odovzdávať svoje hlasy projektom, ktoré by mali byť podporené z participatívneho rozpočtu mesta. Ako informoval magistrát, hlasovanie v elektronickej ankete je možné do konca októbra.
viac
03.02.2023
Na občianske projekty pôjde v rámci participatívneho rozpočtu 8000 eur
Na občianske projekty v meste Hnúšťa v okrese Rimavská Sobota je na tento rok v rámci participatívneho rozpočtu vyčlenená celková suma 8000 eur. Verejnosť môže návrhy projektov podávať do konca marca. Na svojej oficiálnej webovej stránke o tom informovala samospráva.
viac
12.05.2023
O financie z rozpočtu mesta sa uchádza 11 projektov
Obyvatelia Bánoviec nad Bebravou budú môcť rozhodnúť o občianskych zámeroch, ktoré mesto podporí zo svojho rozpočtu. O financie sa tento rok uchádza 11 projektov obyvateľov či organizácií. Informovala o tom radnica v tlačovej správe.
viac
06.07.2023
Mesto zo svojho rozpočtu podporí desať projektov
Mesto Bánovce nad Bebravou podporí tento rok zo svojho rozpočtu desať občianskych zámerov. Informovala o tom radnica v tlačovej správe.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.07 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.00 %