Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
09.12.2023 07:50

Mesto pozýva na 12-hodinovú štafetu nepretržitého plávania


Krytá plaváreň v Žiari nad Hronom. Snímka zdroj: mesto Žiar nad Hronom


Žiarsku krytú plaváreň, ktorú po komplexnej rekonštrukcii opätovne otvorili v septembri tohto roka, si budú môcť všetci záujemcovia vyskúšať v sobotu 9. decembra bezplatne. Od 8.00 do 20.00 h sa tu bude konať 12-hodinová štafeta nepretržitého plávania pod názvom Rozplávajme Žiar.


Konateľ Mestského športového klubu Ján Žiak priblížil, že cieľom nultého ročníka podujatia je neprerušiť niť plavcov a plávania minimálne v jednej dráhe a snahou je urobiť z tohto podujatia tradíciu. Zároveň verí, že sa prihlási čo najväčší počet plavcov bez rozdielu veku, ktorí zaplávajú čo najviac metrov.         

"Je to podľa mňa jedinečná príležitosť vyskúšať si našu plaváreň bezplatne pre tých, čo ju dodnes nenavštívili a každý z účastníkov dostane aj pamätný diplom, že sa zúčastnil tejto štafety," skonštatoval primátor Peter Antal.         

Ako informuje samospráva, prezentácia účastníkov bude prebiehať od 7.30 do 19.30 h. Samotné plávanie potrvá od 8.00 do 20.00 h. Plavci musia odplávať minimálne 50 metrov, deti narodené v roku 2017 a mladšie 25 metrov. Maximálna odplávaná vzdialenosť na jedného plavca je stanovená na 200 metrov.         

Podujatie organizuje mesto Žiar nad Hronom v spolupráci s Mestským športovým klubom - Plaveckým klubom Delfín, Technickými službami, s. r. o., a Centrom voľného času.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.10.2016
Počas jarmoku ukážu zrekonštruovanú časť Svätokrížskeho domu
Koncom týždňa sa v Žiari nad Hronom uskutoční tradičný jarmok. Počas jeho konania si budú môcť domáci ale aj návštevníci prezrieť aj hospodársku časť Svätokrížskeho domu, ktorú sa mestu podarilo tento rok zrekonštruovať.
viac
27.02.2018
Parkovacie miesta v centre Žiaru nad Hronom vybavia snímačmi
Parkovanie v centre Žiaru nad Hronom by malo byť v budúcnosti jednoduchšie. Miestna samospráva chce nové parkovacie miesta v centre vybaviť snímačmi. Pomocou aplikácie si tak vodiči budú môcť prezrieť aktuálne voľné parkovacie miesta.
viac
19.06.2018
Na projekt zachytávania dažďovej vody chce mesto získať NFP
Na projekt zhromažďovania a ďalšieho využívania dažďovej vody chcú v Žiari nad Hronom získať nenávratný finančný príspevok. Mesto sa plánuje uchádzať o prostriedky z ministerstva životného prostredia.
viac
04.09.2019
Okresný úrad poskytuje služby v novom klientskom centre
Ministerstvo vnútra (MV) SR spustilo v pondelok (2. 9.) do testovacej prevádzky klientske centrum, ktoré sa nachádza v budove Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) v Žiari nad Hronom na Chrástekovej ulici.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %