Piatok 21.02.2020
Dnes má meniny 
Eleonóra
°C
17.10.2018 02:16

Mesto prepojilo cyklotrasy, sľubuje si od toho zvýšenú bezpečnosť


Ilustračná snímka TASR


Mesto Senica zrealizovalo na cestnej komunikácii III. triedy v mestskej časti Kunov cyklokoridor v dĺžke približne 200 metrov.


TASR informovala hovorkyňa mesta Viera Barošková. Väčšina cyklotrasy z centra mesta na Kunovskú priehradu vedie mimo cestnej premávky. V Kunove je však približne 200-metrový úsek, kde cyklisti a chodci musia prechádzať po cestnej komunikácii III. triedy. "V uplynulom týždni v tomto úseku prebehlo značenie v miestach, kde sa prepájajú cyklotrasy Senica-Kunov a Kunov-Kunovská priehrada. Odteraz už bude prechádzanie cyklistov bezpečnejšie," uviedla k aktuálnej situácii Barošková.       

Mesto Senica zo svojho rozpočtu zrealizovalo vodorovné a zvislé dopravné značenie, ktoré upozorní vodičov na zvýšený prechod cyklistov v tomto úseku. Na vozovke je zrealizovaný cyklokoridor, po ktorom budú cyklisti prechádzať. "Ide o jeden meter široké pásy zelenej farby po oboch stranách vozovky, na ktoré bola použitá bezpečnostná protišmyková úprava vozovky. V celom úseku novej cyklotrasy bude z dôvodu zvýšenia bezpečnosti cyklistov znížená rýchlosť na 30 kilometrov za hodinu,“ doplnila hovorkyňa mesta. Náklady na značenie boli v celkovej výške 14.755 eur.       

Po realizácii projektu Cyklodopravné trasy Senica – I. etapa, ktorým sa majú doriešiť cesty pre cyklistov v meste, vznikne súvislá cyklotrasa, ktorou sa bude dať dopraviť z Kunovskej priehrady až po Železničnú ulicu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.05.2017
Žilinská župa zvýšila rozpočet o vyše 26 miliónov eur
Viac peňazí pôjde do rozvoja regiónov, predovšetkým na opravy ciest, do zdravotníctva na nákup nových prístrojov či rekonštrukcie a pokračovať bude aj modernizácia stredných škôl i domovov sociálnych služieb.
viac
20.01.2019
Senica dobuduje cyklotrasy v meste za takmer 1,5 milióna eur
Mesto Senica plánuje v tomto roku v rámci generelu dopravy vybudovať cyklotrasy, ktoré súvisle prepoja železničnú stanicu s Kunovskou priehradou. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viera Barošková.
viac
28.02.2019
Cyklokoalícia žiada väčšiu bezpečnosť v novom cestnom zákone
Bezpečný odstup pri prebiehaní aj chodníky bez parkujúcich áut. Cestný zákon bude čoskoro novelizovaný. Cyklokoalícia iniciovala hromadnú pripomienku, v ktorej navrhuje zmeny pre zvýšenie bezpečnosti a komfortu najzraniteľnejších účastníkov premávky.
viac
08.08.2019
Alternatívou prepojenia cyklotrás je aj predĺženie pešej zóny v centre Košíc
Projektom výstavby cyklochodníkov v Košiciach sa počas kontrolného dňa venovalo vedenie mesta, zameralo sa na cyklochodníky Čermeľ, Ladožská – Rovníková - Golianova a prepojenie cyklotrás na Námestí osloboditeľov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.86 %