Streda 24.04.2024
Dnes má meniny 
Juraj
°C
23.02.2024 03:10

Mesto pripravuje komplexnú rekonštrukciu viacerých fontán aj s ich okolím


Ilustračná snímka, zdroj: mesto Nitra


Nitrianska radnica pripravuje v roku 2024 komplexnú rekonštrukciu viacerých mestských fontán. Náklady na revitalizáciu presiahnu podľa mestského úradu jeden milión eur. Väčšinu z nich by mali pokryť zdroje z Európskej únie.


Ako uviedol vedúci odboru životného prostredia Štefan Lančarič, mesto v tomto roku prestupuje "zo zelenej farby na modrú" a popri zeleni chce venovať zvýšenú pozornosť vode. "Súčasťou týchto snáh je aj rekonštrukcia fontán, o ktorých vieme, že nie sú v lichotivom stave, a preto chceme pristúpiť k ich obnove. Momentálne máme pripravené tri projekty, štvrtý sa stále zhotovuje u projektanta," skonštatoval Lančarič.         

Podľa jeho slov sa má revitalizovať fontána pred budovou súdu, fontána na nároží ulíc Štefánikova a Damborského a fontána pred Parkom kultúry a oddychu. "Nejdeme rekonštruovať iba telo fontán a ich technológiu. Pripravujeme projekty, ktoré budú riešiť mikropriestor a lokálny park v ich okolí. Projekty riešia aj výmenu dlažieb, nový mobiliár, výsadbu trvalkových záhonov, stromov. Vzniknú tak veľmi kvalitné pobytové priestory v dôstojnom prostredí vo verejnom priestranstve. Verím, že sa postupne posunieme ďalej a pristúpime k rekonštrukcii ďalších fontán," dodal Lančarič.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.03.2017
V areáli Zoborského kláštora pribudne rekonštrukcia mníšskeho príbytku
V priestore niekdajšieho Zoborského kláštora by v priebehu tohto roka mohla pribudnúť náznaková rekonštrukcia príbytku mnícha. Architektonický návrh predbežne počíta s piatimi variantmi.
viac
01.03.2021
Fontánu pri soche barlolámača chcú obnoviť podľa pôvodného projektu
Povestnou "čerešničkou" na končiacej sa obnove Kolonádového mosta v Piešťanoch by mala byť rekonštrukcia symbolu kúpeľného mesta – sochy barlolámača, ktorá stojí na jeho priečelí.
viac
07.06.2021
Nitra pripravuje rekonštrukciu Hollého ulice
Nitrianska radnica pripravuje rozsiahlu rekonštrukciu Hollého ulice, ktorá je jednou zo spojníc centra mesta s najväčším nitrianskym sídliskom Klokočina a mestskou časťou Čermáň. Frekventovaná dopravná tepna by mala podľa magistrátu prejsť aj podstatnou modernizáciou.
viac
23.02.2022
Nitra ide rekonštruovať štyri budovy v bývalých kasárňach pod Zoborom
Mesto Nitra opraví štyri budovy v historickom areáli bývalých kasární pod Zoborom. Primátor Marek Hattas už podpísal zmluvu na rekonštrukciu, ktorá má byť hotová na jeseň budúceho roku. Náklady dosiahnu sumu 5,6 milióna eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.17 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %