Nedeľa 29.05.2022
Dnes má meniny 
Vilma
°C
13.05.2022 01:25

Mesto Šaľa rieši problém s horiacimi kontajnermi


Ilustračná snímka (tasr)


Šalianska radnica rieši problémy s požiarmi kontajnerov na odpad. Ako informoval mestský úrad, v posledných dňoch ich v meste zhorelo už päť.


Vedenie mesta už o horiacich kontajneroch rokovalo s mestskou políciou (MsP). Zástupca náčelníka MsP Miroslav Martinček sa s prosbou o pomoc obrátil aj na obyvateľov mesta. „Spomínané prípady je ťažké odhaliť, pretože kontajnery vo väčšine prípadov nezhoria veľkým plameňom, ale po vhodení horiaceho materiálu pomaly tlejú a 'roztápajú' sa. Náhrada každého kontajnera na komunálny odpad stojí mesto približne 280 eur. Preto prosíme občanov o spoluprácu. Svoje postrehy môžu hlásiť na čísle 159,“ uviedla Erika Kollerová z mestského úradu.       

Ako doplnila, v Šali je celkovo 84 stojísk s nádobami na odpad. Z nich sú kamerovým systémom pokryté len tie, kde sú polopodzemné kontajnery. Mesto postupne plánuje budovať tento typ stojísk vo väčšine lokalít v meste. „Po ich výstavbe sa následne dobuduje aj kamerový systém,“ dodala Kollerová.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.12.2018
Mesto dokončilo osádzanie nových polopodzemných kontajnerov
Šalianska radnica ukončila v týchto dňoch v mestskej časti Veča osádzanie nových polopodzemných kontajnerov na odpad. Vďaka ich veľkej kapacite sa počet kontajnerových stojísk znížil z pôvodných 30 na 17.
viac
08.02.2020
Stojiská kontajnerov bude mesto monitorovať kamerami
Stojiská kontajnerov v Šali budú monitorovať kamery. Radnica už obstarala sedem kusov, v krátkom čase ich chce rozmiestniť v najproblémovejších lokalitách v mestskej časti Veča.
viac
13.03.2021
Šaľa chce pokračovať v budovaní stojísk s polopodzemnými kontajnermi
Šalianska radnica pripravuje II. etapu zmeny svojho odpadového hospodárstva. V rámci nej bude pokračovať v budovaní stojísk s polopodzemnými kontajnermi.
viac
19.03.2021
Tradičná jarná akcia Za krajšie mesto je opäť len v rukách občanov
Už po druhý raz muselo mesto Banská Bystrica pre pandémiu nového koronavírusu prerušiť tradičnú, 20 rokov trvajúcu jarnú celomestskú akciu pre obyvateľov panelákov a domov Za krajšie mesto.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.05 %