Streda 29.05.2024
Dnes má meniny 
Vilma
°C
22.04.2024 07:50

Mesto Senec v pondelok rozbieha službu zdieľaných bicyklov


Snímka zdroj: Arriva


V pondelok 22. apríla, symbolicky na Deň Zeme, štartujú v Senci novú službu zdieľaných bicyklov. Obyvatelia ich nájdu na 12 miestach po celom meste. Informuje o tom samospráva na sociálnej sieti.


"Zdieľané bicykle budú umiestnené tam, kde ich Senčania najviac využijú - pri mestskom úrade, na autobusovej a železničnej stanici, pri supermarketoch na Sokolskej, Bratislavskej, Svätoplukovej a na Boldockej ceste, pri hoteli Senec, na ulici Janka Jesenského, pri športovej hale Slávia, vedľa Gymnázia Antona Bernoláka a pri Strednej odbornej škole automobilovej," konkretizuje samospráva.         

Dodáva, že na pondelkovom podujatí pri príležitosti Dňa Zeme bližšie predstavia novú službu aj zástupcovia spoločnosti Arriva, ktorá bude zabezpečovať prevádzku bikesharingu v Senci.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.07.2020
V meste Veľký Šariš je možné si požičať verejný bicykel
Obyvatelia i návštevníci mesta Veľký Šariš si môžu požičať verejný bicykel. V uplynulých dňoch tam zaviedli službu zdieľaných bicyklov - bikesharing. Podľa radnice tak ušetria čas, životné prostredie i svoje peniaze.
viac
03.06.2021
V Bratislave musia zdieľané kolobežky a bicykle parkovať na vymedzených miestach
V Bratislave musia zdieľané kolobežky a bicykle parkovať už len na vymedzených miestach, a to v takzvaných virtuálnych zónach.
viac
29.12.2022
Výpožičky zdieľaných bicyklov v Žiline stúpli medziročne o 33 percent
V Žiline dosiahol počet výpožičiek zdieľaných bicyklov v tohtoročnej sezóne takmer 200 000 a medziročne stúpol o 33 percent. Informoval o tom Peter Stach zo spoločnosti Arriva na Slovensku.
viac
06.06.2023
V Dubnici nad Váhom spustili do prevádzky systém zdieľaných bicyklov
Mesto Dubnica nad Váhom oficiálne spustilo od soboty (3. 6.) prevádzku systému zdieľaných bicyklov. Informovala o tom dubnická viceprimátorka Andrea Blajsková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %