Piatok 28.01.2022
Dnes má meniny 
Alfonz
°C
16.07.2020 02:00

Mesto Stará Ľubovňa má nové stojiská na kontajnery


Snímka zdroj: (staralubovna.sk).


Mesto Stará Ľubovňa má nové stojiská na kontajnery, ktoré v týchto dňoch pribudli na sídlisku Západ a sídlisku Východ. Informuje o tom radnica na svojej webovej stránke.


V marci tohto roku vyhlásila samospráva verejné obstarávanie na dva prístrešky a stojiská určené na umiestnenie maloobjemových nádob na komunálny odpad. Prednosta Mestského úradu v Starej Ľubovni Aleš Solár priblížil, že víťazný uchádzač verejného obstarávania, ktorý predložil najnižšiu cenovú ponuku, dodal a osadil prístrešky 7. júla, pričom ich hodnota predstavovala 9480 eur.

„Typizované oceľové prístrešky, s rozmermi štyri krát päť metrov a pozinkovanou povrchovou úpravou, disponujú posuvnými dvojkrídlovými dverami a budú uzamykateľné. Samotnému osadeniu prístreškov predchádzali prípravné práce v podobe vybudovania betónových plôch pod stojiská,“ uviedol Solár.

Do prvých novovybudovaných stojísk je možné umiestniť šesť kusov maloobjemných kontajnerov na komunálny odpad a nádobu na bioodpad. Ich počet bude samospráva časom zvyšovať, keďže mesto chce týmto spôsobom riešiť nepriaznivý stav súvisiaci s nečistotou v okolí zberných nádob umiestnených na verejných priestranstvách.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.01.2017
Je investovanie do podzemných kontajnerov správnym rozhodnutím?
V Liptovskom Mikuláši, ale i v Moldave nad Bodvou či v ďalších slovenských mestách inštalovali prvé podzemné kontajnery na zber odpadu z domácností a šéfovia ich radníc sa optimisticky vyjadrujú, že postupným zavedením na celom „svojom“ území prispejú ku zvýšeniu odpadovej kultúry.
viac
26.01.2018
Sídlisko Západ v Starej Ľubovni čaká revitalizácia vnútroblokových priestorov
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ako Riadiaci orgán pre Integrovaný regionálny operačný program, v pondelok 22. januára 2018 doručilo Mestu Stará Ľubovňa Rozhodnutie o schválení žiadosti o nenávratný finančný príspevok vo výške 640 609,27 eur.
viac
18.06.2018
Stropkov uviedol do prevádzky prvé polopodzemné stojiská s online kontrolou
V stredu podvečer uviedli v Stropkove do prevádzky dve moderné polopodzemné kontajnerové stojiská. Neobvyklý termín zvolili hlavne kvôli prezentácii nového projektu širokej verejnosti a poslancom mestského zastupiteľstva.
viac
17.05.2021
V troch lokalitách v Dubnici nad Váhom vybudujú nové polopodzemné kontajnery
Mesto vybuduje v nadchádzajúcich týždňoch nové stojiská polopodzemných kontajnerov v troch lokalitách – predovšetkým tam, kde súčasné kontajnerové stojiská kapacitne nepostačujú a nie je možné ich rozšíriť doplnením o ďalšiu zbernú nádobu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.62 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %