Nedeľa 03.03.2024
Dnes má meniny 
Bohumil, Bohumila
°C
27.11.2023 01:05

Mesto Topoľčany revitalizovalo areál bývalej ZŠ Gagarinova


Ilustračná snímka, zdroj: Regióny.zoznam.sk - Zoznam


Mesto Topoľčany ukončilo revitalizáciu areálu bývalej Základnej školy (ZŠ) Gagarinova. Ako uviedla radnica, na mieste schátranej betónovej plochy boli vybudované vodozádržné zariadenia a vysadená zeleň.


V objekte v súčasnosti sídli viacero školských zariadení. "Ich študenti, pedagógovia, ale aj obyvatelia okolitých domov mohli sledovať premenu dvoch zanedbaných miest na zelené a funkčné priestory. Dvor na severovýchodnej strane školy sa zmenil na minipark s možnosťou oddychu, posedenia, školských a mimoškolských aktivít. Vysadil sa tu trávnik kombinovaný so stromami, vybudovaná je aj exteriérová školská trieda," pripomenul mestský úrad.         

Átrium v školskej budove sa vďaka projektu zmenilo na malú zelenú zónu. "Je to miesto predstavení a tvorivých dielní, ako stvorené pre študentov umeleckých, ale aj pedagogických odborov," skonštatoval magistrát. Súčasťou revitalizácie bola aj náhrada nepriepustných vonkajších povrchov za priepustnú dlažbu a mlat. Vysadila sa tam tiež zeleň, ktorú doplnila drobná architektúra. "Obnovenie prirodzeného vsakovania zrážkovej vody do pôdy prispeje k doplneniu zásob podzemnej vody a zároveň podporí zníženie teploty okolitého vzduchu jej postupným výparom do vegetácie," doplnila radnica.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.11.2020
Miesto bývalej továrne na Patrónke chce kraj premeniť na multifunkčný areál
Rozsiahly priestor v lokalite bývalej továrne na bratislavskej Patrónke by sa mal v najbližších rokoch premeniť na viacúčelový areál s využitím pre školstvo, kultúru, umenie, športové podujatia, či ďalšie voľnočasové aktivity.
viac
20.06.2022
Dubnická radnica zrekonštruuje za 353 000 eur školské ihrisko ZŠ s MŠ P. Demitru
V Dubnici nad Váhom začali s rekonštrukciou školského ihriska Základnej školy s materskou školou Pavla Demitru. Škola je poslednou z troch dubnických škôl, na ktorej samospráva realizuje kompletnú rekonštrukciu školského športoviska.
viac
28.06.2022
Mesto zrekonštruovalo areál bývalej vojenskej nemocnice
Mesto Prešov kompletne zrevitalizovalo okolie bývalej vojenskej nemocnice na Raymanovej ulici. Pribudli nové parkovacie plochy, prístupové komunikácie, chodníky a verejné osvetlenie. Zrealizovali sa aj sadové úpravy. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Tomek.
viac
12.02.2024
Areál hier Radosť Štrkovec v Ružinove chcú čiastočne revitalizovať
Areál hier Radosť Štrkovec v bratislavskom Ružinove plánujú čiastočne revitalizovať. Mestská časť vyhlásila na dodanie a montáž hracích prvkov tender za vyše 125.000 eur. Vyplýva to z výzvy na predkladanie ponúk, ktorú zverejnila vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %