Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
12.04.2024 01:55

Mesto Vráble plánuje výstavbu nabíjacích staníc v piatich lokalitách


Ilustračná snímka Teraz.sk


Mesto Vráble v okrese Nitra pripravuje výstavbu nových nabíjacích staníc. Radnica sa zapojila do výzvy Ministerstva hospodárstva SR na podporu budovania nabíjacej infraštruktúry pre elektrické vozidlá a predložila žiadosť o poskytnutie dotácie na realizáciu projektu, informoval magistrát.


Cieľom projektu je výstavba verejne prístupných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá v piatich lokalitách. Nové nabíjacie stanice s jedným rýchlym a deviatimi pomalými nabíjacími bodmi plánuje vybudovať pri mestskom úrade, poliklinike, na Kostolnej ulici a dve na sídlisku Lúky.         

Vybudované lokality bude možné pri zvýšení nárokov na nabíjaciu infraštruktúru v ďalších etapách rozšíriť. Rozpočet projektu vo výške 67.200 eur stanovili na základe prieskumu trhu.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.08.2016
Mesto pripravuje nový územný plán
Mesto Vráble pripravuje nový územný plán. Mesto ako orgán územného plánovania konštatovalo, že sa zmenili územno-technické, hospodárske a sociálne predpoklady a na základe toho rozhodlo o obstaraní nového Územného plánu mesta Vráble.
viac
18.03.2022
V okolí Slovenského raja pribudnú odpočívadlá i nabíjacie stanice pre cyklistov
V obciach v blízkosti Národného parku (NP) Slovenský raj pribudnú nové odpočívadlá s nabíjacími stanicami na elektrobicykle.
viac
06.07.2022
Mesto chce na Fidvári vybudovať z eurofondov archeopark s múzeom
Mesto Vráble chce vybudovať archeopark s múzeom v archeologicky významnej lokalite Fidvár. Archeopark by mal vzniknúť na mieste osídlenia zo staršej doby bronzovej a mal by byť jedinečný v rámci celej strednej Európy.
viac
29.02.2024
Mesto Prievidza plánuje inštalovať elektro nabíjacie stanice
Ministerstvo hospodárstva SR ako vykonávateľ v rámci Plánu obnovy a odolnosti SR vyhlásilo výzvu na podporu budovania nabíjacej infraštruktúry pre elektrické vozidlá pre územnú samosprávu a nimi zriadené organizácie, do ktorej sa projektom zapojí aj mesto Prievidza.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %