Piatok 01.12.2023
Dnes má meniny 
Edmund
°C
20.04.2023 03:20

Mesto začalo so zberom nebezpečného odpadu


Ilustračná snímka.


Mesto Prievidza začalo so zberom nebezpečného odpadu. Žiarivky, oleje, farby, batérie či vyradené zariadenia zbiera priamo od obyvateľov z vopred určených stanovíšť. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.


"Nebezpečný odpad je taký zvláštny odpad, ktorý je škodlivinou alebo svojimi vlastnosťami je alebo môže byť nebezpečný pre zdravie obyvateľstva alebo životné prostredie," pripomenula Krajčiová.

So zberom začalo mesto vo vybraných lokalitách 15. apríla, pokračovať bude i túto sobotu (22. 4.) v ďalších častiach. "Zber nebezpečných látok z komunálneho odpadu v meste realizujeme ako mobilný zber priamo od obyvateľov a vykonáva ho zberová spoločnosť," vysvetlila referentka pre komunálne odpadové hospodárstvo mesta Zuzana Iliašová.

Obyvatelia preto podľa nej musia odpad odovzdať osobne s udaním údajov o mene a bydlisku, zakázané je ponechať ho voľne položený na mieste zberu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.12.2020
Prievidza sa pripravuje na zber kuchynského odpadu, domácnosti dostanú vrecká
Domácnosti v Prievidzi dostanú vrecká na zber kuchynského odpadu, mesto plánuje obstarať i nové nádoby. Podmienky zberu biologického kuchynského rozložiteľného odpadu, s ktorým začne samospráva v prvom polroku budúceho roka, upravuje i nové znenie všeobecne záväzného nariadenia (VZN).
viac
23.04.2021
Prešov predlžuje cyklus jarného upratovania
Mesto Prešov predlžuje cyklus jarného upratovania, doplní piaty cyklus. Začal sa vo štvrtok a potrvá do 27. apríla. Podľa tlačovej referentky Mestského úradu v Prešove Lenky Šitárovej tým mesto vychádza občanom v ústrety.
viac
25.05.2022
Počas Dní jarnej čistoty sa v meste vyzbieralo vyše 55 ton odpadu
Viac ako 55 ton objemného odpadu vyzbierali obyvatelia Žiaru nad Hronom počas tohtoročných Dní jarnej čistoty, ktoré samospráva organizovala koncom apríla. V porovnaní s minuloročnou jeseňou je to o takmer 20 ton odpadu viac. Mesto o tom informuje na svojej webovej stránke.
viac
30.12.2022
Množstvo vyzbieraného bioodpadu sa oproti roku 2020 zvýšilo desaťnásobne
Množstvo vyzbieraného kuchynského odpadu sa oproti roku 2020 zvýšilo desaťnásobne. Pred dvoma rokmi sa z domácností vyzbieralo 2579 ton bioodpadu, v roku 2021 to bolo 25 503 ton.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %