Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
20.04.2023 03:20

Mesto začalo so zberom nebezpečného odpadu


Ilustračná snímka.


Mesto Prievidza začalo so zberom nebezpečného odpadu. Žiarivky, oleje, farby, batérie či vyradené zariadenia zbiera priamo od obyvateľov z vopred určených stanovíšť. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.


"Nebezpečný odpad je taký zvláštny odpad, ktorý je škodlivinou alebo svojimi vlastnosťami je alebo môže byť nebezpečný pre zdravie obyvateľstva alebo životné prostredie," pripomenula Krajčiová.

So zberom začalo mesto vo vybraných lokalitách 15. apríla, pokračovať bude i túto sobotu (22. 4.) v ďalších častiach. "Zber nebezpečných látok z komunálneho odpadu v meste realizujeme ako mobilný zber priamo od obyvateľov a vykonáva ho zberová spoločnosť," vysvetlila referentka pre komunálne odpadové hospodárstvo mesta Zuzana Iliašová.

Obyvatelia preto podľa nej musia odpad odovzdať osobne s udaním údajov o mene a bydlisku, zakázané je ponechať ho voľne položený na mieste zberu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.11.2016
Za štyri roky R. Sobota ušetrila na vývoze odpadu 1,5 milióna eur
Viac ako 1,5 milióna eur ušetrilo mesto Rimavská Sobota a jeho obyvatelia vďaka zberu a vývozu tuhého komunálneho odpadu (TKO) vlastnými silami.
viac
20.12.2016
Denne posúvame odpadovú gramotnosť, aby Slováci triedili viac
Od septembra zatiaľ preškolených 206 základných a 234 materských škôl – taká je bilancia organizácie zodpovednosti výrobcov (OZV) ENVI - PAK o ozrejmovaní správneho separovania odpadov v slovenských domácnostiach a všetkého čo s tým súvisí.
viac
28.02.2017
OLO začalo s distribúciou hnedých kontajnerov na bioodpad
Bratislavská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) začala v hlavnom meste s distribúciou hnedých kontajnerov na biologicky rozložiteľný komunálny odpad zo záhrad. Distribúcia kompostérov sa začne v marci.
viac
12.12.2020
Prievidza sa pripravuje na zber kuchynského odpadu, domácnosti dostanú vrecká
Domácnosti v Prievidzi dostanú vrecká na zber kuchynského odpadu, mesto plánuje obstarať i nové nádoby. Podmienky zberu biologického kuchynského rozložiteľného odpadu, s ktorým začne samospráva v prvom polroku budúceho roka, upravuje i nové znenie všeobecne záväzného nariadenia (VZN).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %