Piatok 28.02.2020
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
13.05.2018 03:05

Mesto získalo eurofondy na nové parkovisko pri železničnej stanici


Plán záchytného parkoviska


Pri železničnej stanici v Malackách vznikne záchytné parkovisko s kapacitou 89 miest. Mesto uspelo so žiadosťou o eurofondy na jeho výstavbu v rámci Integrovaného regionálneho operačného systému (IROP).


 "V projekte sa okrem vybudovania parkovacích miest ráta i s vytvorením krytých prístreškov pre bicykle, súčasťou je tiež vybudovanie kompletne novej komunikácie od blízkeho nadjazdu," informoval primátor Malaciek Juraj Říha.       

Celkové oprávnené náklady zadefinované v projekte predstavujú 861.630.34 eur, zdroje Európskej únie z toho tvoria 430.815.17 eura," uviedol pre TASR Michal Feik z odboru marketingu a komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, ktoré je riadiacim orgánom pre IROP. Na spolufinancovaní oprávnených nákladov sa 45 percentami bude podieľať štát, piatimi percentami samotné mesto.       

Cenu vygeneruje verejná súťaž, samospráva odhaduje jej spustenie v lete, resp. na jeseň. "Ak všetko dobre pôjde, stavať by sa mohlo začať na jar 2019. Veľmi hrubo odhadovaný čas výstavby je niečo vyše pol roka," dodal primátor Malaciek.       

Vybudovaním nového záchytného parkoviska by malo mesto spustiť i systém inteligentného parkovania, ktorý bude vodičov navigovať na voľné parkovacie miesta. "Tento systém chceme rozšíriť do celého centra mesta," avizoval Říha.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.07.2019
Projekt záchytného parkoviska v Ivanke pri Dunaji podporil aj SPF
V Ivanke pri Dunaji sa bude môcť postaviť záchytné parkovisko. Slovenský pozemkový fond (SPF) totiž odsúhlasil výrub drevín, ktoré sa nachádzajú na pozemku vo vlastníctve Slovenskej republiky. Fond, kde by malo parkovisko vyrásť, tento pozemok totiž pre štát spravuje.
viac
20.09.2019
V Malackách otvoria záchytné parkovisko
V pondelok 23. septembra slávnostne otvoria v Malackách záchytné parkovisko. Nachádza sa v areáli Píla neďaleko železničnej i autobusovej stanice. Jeho kapacita je 91 parkovacích miest - 86 štandardných a 5 pre zdravotne postihnutých.
viac
02.10.2019
Karanténna stanica v Malackách potrebuje pomoc
Situácia v karanténnej stanici v Malackách je už viac ako mesiac kritická. Preplnené koterce, ako dôsledok dlhodobého prekračovania kapacít, znamenajú zhoršené podmienky a diskonfort pre psíkov aj ošetrovateľov.
viac
29.02.2020
V Prievidzi zrekonštruujú autobusovú stanicu a postavia parkovisko
V týchto dňoch došlo k podpísaniu zmlúv so zhotoviteľom na realizáciu dvoch veľkých investičných akcií, a to výstavbu parkoviska v predstaničnom priestore a rekonštrukciu autobusovej stanice v Prievidzi v časti MHD.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.84 %