Sobota 26.09.2020
Dnes má meniny 
Edita
°C
23.12.2019 05:05

Mestskú knižnicu presťahovali do nových priestorov v centre mesta


Ilustračná snímka: dobrenoviny.sk


Mestskú knižnicu v Novej Bani nájdu tunajší čitatelia v nových priestoroch. V uplynulých dňoch ju totiž presťahovali a opätovne otvorili pre verejnosť v priestoroch podnikateľského centra v strede mesta.


Ako informuje samospráva na svojej internetovej stránke, presťahovanie knižnice je spojené aj s niekoľkými novinkami. Knižnica má vďaka novému výťahu zabezpečený bezbariérový prístup, nachádza sa tu oddelenie pre dospelých, časť je vyčlenená pre najmenších čitateľov a vznikla tu aj čitáreň. Tá je situovaná tak, aby poskytovala výhľad na okolité hory a rozhľadňu Háj.       

V knižnici pribudlo nové vybavenie a tiež knihy. Mesto totiž tento rok získalo 4000 eur na doplnenie interiérového vybavenia knižnice z Fondu na podporu umenia a na akvizíciu knižného fondu 2500 eur.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.10.2016
V regióne Gron pribudla nová turistická trasa, ktorá spája dve mestá
Približne po roku práce sa podarilo Oblastnej organizácii cestovného ruchu (OOCR) Región Gron do úspešného konca zavŕšiť projekt novej turistickej trasy, ktorá spája mestá Nová Baňa a Žarnovica.
viac
14.01.2019
V múzeu ulahodia milovníkom gajdošskej hudby aj motocyklistiky
Pestrú ponuku výstav ponúkne tento rok svojim návštevníkom Pohronské múzeum v Novej Bani.
viac
13.09.2019
Spojená škola v Novej Bani má nový športový areál
Viac ako stovka detí, o ktoré sa škola stará, v ňom bude môcť využívať kombinovanú zostavu s lezeckou stenou, hojdačku, preliezací tunel, tabuľu na písanie či šmykľavku.
viac
18.09.2020
Mesto z rezervného fondu kúpi nové zastávky a opraví cestu na Chotár
Mesto Nová Baňa zrekonštruuje miestne komunikácie v časti Chotár, vybuduje ďalšie autobusové prístrešky a vzniknúť môže aj nová ferrata. Návrh investícií takmer za 80 000 eur schválili poslanci na stredajšom (16. 9.) mestskom zastupiteľstve.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %