Piatok 21.06.2024
Dnes má meniny 
Alojz
°C
11.06.2024 10:05

Mimoriadny Medzevský expres opäť prepojí údolie Bodvy


Ilustračný výrez plagátu


Až tri miesta môžu mimoriadnym Medzevským expresom navštíviť tí, ktorí sa vyberú na výlet s detskou železnicou z Košíc do Medzeva, Moldavy nad Bodvou a Jasova v nedeľu 30. júna.


Mimoriadny vlak si touto jazdou pripomenie 130. výročie trate Košice - Moldava nad Bodvou – Jasov - Medzev. Jazda je súčasťou osláv Dni mesta Medzev.

„Tešíme sa, že môžeme pozvať verejnosť na oslavu tohto významného jubilea,“ hovorí Ľubomír Lehotský, riaditeľ Detskej železnice Košice, ktorý si dokáže predstaviť prevádzku na tejto trati aspoň v letnom turistickom režime. „Trať Moldava nad Bodvou - Medzev má bohatú históriu a je dôležitou súčasťou nášho regiónu. Veríme, že Medzevský expres bude skvelou príležitosťou pre ľudí z blízka i ďaleka, aby spoznali túto krásnu trať a množstvo atrakcií v jej okolí.“

Odchod mimoriadneho retrovlaku zloženého z historických Orchestriónov M 152 bude z hlavnej železničnej stanice v Košiciach v nedeľu 30.6. o 9:40. V tento deň je možné navštíviť Medzev aj Jasov súčasne.

„Na staniciach Moldava nad Bodvou a v Jasove privítajú účastníkov jazdy žiaci miestnych základnych škôl, v Medzev vystúpi dychová hudba Medzevčanka. Oslavy Dni mesta Medzeva budú pokračovať na futbalovom ihrisku,“ prezradil primátor mesta Medzev Radoslav Gedeon, ktorý považuje zastavenie osobnej dopravy od roku 2003 na tejto trati za nie šťastné riešenie z pohľadu návštevnosti a turizmu v tomto regióne.

Účastníkom výletu tiež odporúčame v Medzeve návštevu Kinematografického múzea a Tischlerovho jedno-kladivového hámru v Nižnom Medzeve, hvezdárne s programom pre malých aj veľkých, či nenáročný 8 km dlhý náučný chodník Humelskou dolinou. Tí, ktorí sa rozhodnú v ten deň navštíviť aj Jasov, určite by nemali obísť Jasovskú jaskyňu, kláštor premonštrátov a ochudobniť by sa nemali ani o výhľad z Jasovskej skaly a hradu. Program na odporúčanie nie je v cene výletu.

„Vstupenky už od 6 € a zvýhodnené rodičovské vstupenky na Medzevský expres si môžete zakúpiť online na našej webovej stránke alebo v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach,“ informuje Ľubomír Lehotský. „Počet miest je obmedzený, preto odporúčame včasný nákup lístkov.“

Organizátorom podujatia je mesto Medzev, spoluorganizátormi Vyšný Medzev, Jasov, Moldava nad Bodvou, jazdu mimoriadnym vlakom zabezpečuje Detská železnica Košice. Viac informácií o Medzevskom exprese a o trati Moldava nad Bodvou - Medzev nájdete na webovej stránke Detskej železnice Košice www.detskazeleznica.sk Program osláv Dni mesta Medzev nájdete na stránke mesta https://www.medzev.sk/obcan/udalosti-v-meste/aktuality/dni-mesta-medzev-604sk.html

Autor: (ts-Detská železnica Košice, o. z., Zuzana Lehotská)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.09.2017
„Malokarpatský expres“ štartuje
Bratislavský samosprávny kraj otvára turistickú autobusovú linku „Malokarpatský expres“, ktorý bude prechádzať naprieč Malými Karpatami. K turisticky najvýznamnejším lokalitám tohto regiónu sa návštevníci budú môcť zviezť od 15. septembra 2017.
viac
26.04.2018
V Čermeľskom údolí otvorili prvú lesnú školu pre deti i dospelých
Lesnú školu v stredu slávnostne otvorili pri Košiciach v Čermeľskom údolí v lokalite Hlinné. Ide o prvé centrum lesnej pedagogiky a environmentálnej výchovy v košickom lesoparku, ktoré bude slúžiť širokej verejnosti. Jeho súčasťou je zrekonštruovaná Chata Hlinné.
viac
28.06.2019
Ľadový expres sa vracia na trať
Košický samosprávny kraj prostredníctvom svojej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus aj tento rok spúšťa mimoriadny turistický vlak Ľadový expres. Premávať začne už od tejto soboty (29.6.2019) na trase Košice – Dobšinská ľad. jaskyňa – Červená Skala.
viac
03.07.2020
Medzi Prešovom a Starou Ľubovňou bude premávať mimoriadny vlakový spoj
Na trase Prešov – Plaveč – Stará Ľubovňa bude premávať mimoriadny vlakový spoj. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby SR a krajskými organizáciami cestovného ruchu vypraví počas leta štyridsaťštyri mimoriadnych vlakových spojení na desiatich linkách.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %