Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
09.07.2024 08:55

MIRRI pomôže pri hľadaní financií pre výstavbu lanovky na Martinské hole


Snímka zdroj: Mesto Martin


Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) deklaruje pomoc pri hľadaní zdrojov na výstavbu novej lanovky na Martinské hole. Na pondelkovom tlačovom brífingu po stretnutí s primátormi a starostami Turca v Martine to vyhlásil minister Richard Raši.


O projekte lanovky sa v Martine hovorí už niekoľko rokov, aktuálna odhadovaná hodnota projektu presahuje 12 miliónov eur. "Budeme rokovať na úrovni našich partnerov v Európskej komisii o tom, koľko peňazí by sme vedeli presunúť na lanovku z finančného balíka určeného pre tento región. Chceme, aby otázka presunu peňazí bola v priebehu najbližších týždňov a mesiacov vyriešená," skonštatoval Raši. Ďalšie financie pre projekt by podľa jeho slov mohla priniesť revízia eurofondov, ktorá bude prebiehať na prelome rokov.         

Pondelkové stretnutie v Martine bolo v poradí 21. rezortným dňom ministerstva. "Počas rezortných dní sme sa stretli so 40 percentami starostov a primátorov na Slovensku a budeme v tom pokračovať ďalej. Aj dnes sme predstaviteľov samospráv informovali o prijatých legislatívnych zmenách, ako napríklad o zákone o verejnom obstarávaní, ale predovšetkým sme si vypočuli ich problémy, aby sme na ne vedeli reagovať," dodal minister.         

Štátny tajomník MIRRI Michal Kaliňák poznamenal, že starostom a primátorom pomôže orientovať sa v eurofondových výzvach Mapa partnerstva, ktorú čakajú isté zmeny. "V tejto chvíli môžem povedať, že bude obsahovať informácie k výzvam z Environmentálneho fondu. Zverejníme tam všetky alokácie pre 18 území mestského rozvoja a tiež zoznam všetkých členov regionálnych komôr, ktoré rozhodujú o projektoch, a v jeseni pribudnú informácie týkajúce sa švajčiarskych a nórskych finančných mechanizmov," dodal Kaliňák.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.03.2017
Na hrade Revište chcú dokončiť severnú vežu, hľadajú staré fotografie
Združenie na záchranu hradu Revište plánuje v tomto roku dokončiť na tejto kultúrnej pamiatke pri Žarnovici opravu severnej veže a vybudovať vyhliadkovú plošinu.
viac
22.05.2020
SLK pripravila model na diferencované odmeňovanie lekárov počas pandémie
Slovenská lekárska komora (SLK) pripravila návrh na diferencované odmeňovanie pre tých lekárov, ktorí nezatvorili svoje ambulancie počas pandémie nového koronavírusu.
viac
19.03.2021
Regionálny príspevok štátu pre NRO nepomáha
Podpora štátu prostredníctvom regionálneho príspevku najmenej rozvinutým okresom (NRO) nepomáha. Proces tvorby a schvaľovania projektov nie je transparentný, práve naopak, je byrokratický a zdĺhavý.
viac
09.08.2021
Environmentálnym záťažiam v regiónoch pomôžu nové eurofondy
Na environmentálne záťaže pôjde z nových eurofondov 294 miliónov eur. S predstaviteľmi samospráv v okresoch Michalovce, Humenné a Vranov nad Topľou o tom hovorila vicepremiérka. Ako pri riešení týchto problémov môžu pomôcť eurofondy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %