Utorok 18.02.2020
Dnes má meniny 
Jaromír
°C
24.01.2020 10:45

MsP v Moldave nad Bodvou riešila vlani viac ako 1000 priestupkov


Ilustračná snímka, zdroj: Moldava nad Bodvou


Viac ako 1000 priestupkov riešila vlani Mestská polícia (MsP) Moldava nad Bodvou. Najčastejšie išlo o priestupky proti občianskemu spolunažívaniu (297). Vyplýva to zo správy o jej činnosti za rok 2019, ktorú zverejnilo mesto na svojej webovej stránke.


Od 1. januára do 31. decembra 2019 riešili celkovo 735 oznámení, vlastnou činnosťou zistili celkovo 749 skutkov. Naďalej využívali aj mestský monitorovací kamerový systém a tiež pokračovali v odchyte túlavých psov. „V sledovanom období bolo na území mesta vykonané odchytenie 30 túlavých psov, z toho štyri boli vrátené majiteľovi a 24 bolo umiestnených do náhradnej starostlivosti zvierat,“ uvádzajú bodvianskomoldavskí policajti vo svojej správe.       

Priestupky vybavovala MsP prevažne pohovorom na mieste. Blokovo riešila väčšinu tých, ktoré sa týkali bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, z 268 prípadov takto riešila 165. Za jeden z pretrvávajúcich problémov v meste považuje práve zhusťujúcu sa dopravnú situáciu a stály nárast počtu áut. Dôsledkom toho je podľa nej i nedostatok parkovacích miest hlavne na sídliskách, kde dochádza k parkovaniu motorových vozidiel na trávnatých plochách.       

Ďalej riešili priestupky proti verejnému poriadku (215) a zaznamenali aj 162 porušení všeobecne záväzných nariadení (VZN) mesta. „V 26 prípadoch boli riešení majitelia psov, v piatich prípadoch boli riešení priestupcovia z dôvodu nepovoleného predaja tovaru - z toho dvakrát sankcia. V 127 prípadoch boli riešení občania pri znečisťovaní verejného priestranstva, prehrabávanie sa v kuka nádobách. V štyroch prípadoch boli riešení priestupcovia z dôvodu nepovoleného zakladania ohňa,“ spresňuje s tým, že čo sa týka priestupkov proti majetku, zaevidovali 118 skutkov.       

MsP Moldava nad Bodvou zároveň zistila a zaistila osoby po spáchaní trestných činov. V siedmich prípadoch išlo o trestný čin vyhrážanie sa, v štyroch prípadoch o krádež, po tri sa týkali výtržníctva, poškodzovania cudzej veci a ublíženia na zdraví. Dva trestné činy súviseli s týraním blízkej a zverenej osoby a po jednom aj s porušovaním domovej slobody, nedovolenou výrobou a prechovávaním omamných látok či útokom na verejného činiteľa.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.07.2018
Obec chce denný stacionár, budovu plánuje odkúpiť od štátu
Projektový zámer zriadenia denného stacionára v obci Turňa nad Bodvou (okres Košice-okolie) schválili poslanci obecného zastupiteľstva na svojom júnovom zasadnutí. Zriadeniu predchádza odkúpenie budovy, v ktorej sídli klub dôchodcov, od štátu.
viac
10.01.2019
V kaštieli chcú zriadiť domov dôchodcov a denný stacionár
Dokončiť už začaté projekty, ale aj pustiť sa do nových, ako napríklad zriadenie domova sociálnych služieb, rekonštrukcia plavárne či vybudovanie cyklochodníka medzi mestom Žiar nad Hronom a susednou obcou Lutila. To sú plány, s ktorými do tohto roka vstúpila žiarska samospráva.
viac
21.03.2019
Aj v tomto roku budú v meste vítať jar vynášaním Moreny
Tradičným vynášaním Moreny oslávia v piatok (22. 3.) príchod jari v Moldave nad Bodvou v okrese Košice - okolie. Akciu organizuje o 10. h na námestí pri miestnom penzióne mestské kultúrne stredisko v spolupráci so základnou školou.
viac
03.01.2020
Hospodárenie mesta v roku 2019 hodnotí primátor ako úspešné
Hospodárenie mesta Žiar nad Hronom v roku 2019 hodnotí jeho primátor Peter Antal pozitívne. "Tento rok môžeme hodnotiť ako úspešný aj čo sa týka financií, aj čo sa týka investícií, ktoré sme robili," skonštatoval Antal.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.77 %