Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
25.05.2024 05:15

Na dobrovoľnú vojenskú prípravu sa možno prihlásiť do konca mája


Snímka zdroj: Ministerstvo obrany SR


Záujemcovia o dobrovoľnú vojenskú prípravu sa môžu prihlásiť už len do konca mája. Počas 11-týždňového výcviku sa naučia alebo zdokonalia v práci v tíme, v zvládaní stresových situácií a v základoch vojenskej taktiky a streľby. TASR o tom informoval hovorca Ozbrojených síl (OS) SR Štefan Zemanovič.


Vojenský výcvik sa začína 8. júla v priestoroch Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine. "Po úspešnom absolvovaní výcviku ukončenom slávnostným vyradením a vojenskou prísahou budú absolventi povýšení do hodnosti vojak 2. stupňa a zaraďovaní do záloh s možnosťou vstúpiť aj do aktívnych záloh," priblížil hovorca.         

Účastníci dostanú potrebný materiál, bezplatné ubytovanie a stravu, získajú základné vedomosti a zručnosti potrebné na plnenie úloh ozbrojených síl a krízového manažmentu. Počas celej doby výcviku majú zabezpečené zdravotné, dôchodkové a úrazové poistenie. "Prihlásiť sa môžu absolventi strednej školy, ale aj tí, ktorí sú v evidencii uchádzačov o zamestnanie," doplnil hovorca.

Počas jednorazového výcviku dostanú uchádzači o DVP za každý predchádzajúci absolvovaný mesiac po častiach vyplatený finančný príspevok vo výške 1452 eur v čistom. Kompletné podmienky na zaradenie a kontakty na regrutačné skupiny nájdu záujemcovia na stránke budemvojak.sk

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.05.2020
Dobrovoľná vojenská príprava sa tento rok nebude realizovať
Dobrovoľná vojenská príprava sa pre pandémiu nového koronavírusu tento rok nebude realizovať.
viac
22.09.2020
Vo vybraných okresoch sa má v októbri začať radónový prieskum
V Levickom, Komárňanskom a Topoľčianskom okrese sa bude od polovice októbra vykonávať radónový prieskum. Polročný projekt financovaný Medzinárodnou agentúrou pre atómovú energiu vo Viedni bude zisťovať objemovú aktivitu radónu v ovzduší.
viac
29.01.2022
Petržalská plaváreň by mala byť od soboty opäť otvorená
Verejná plaváreň v bratislavskej Petržalke by mala v sobotu (29. 1.) opäť otvoriť svoje brány pre verejnosť. Kvalitu vody by mali potvrdiť ešte hygienici, podľa mestskej časti i vedenia plavárne by s tým však problém byť nemal. Plaváreň bude mať odlišný režim cez týždeň a počas víkendu.
viac
08.01.2024
Projekty do programu Zelené oázy je možné prihlásiť do 15. januára
Prihlasovanie projektov do grantového programu Zelené oázy je otvorené do 15. januára. O príspevok na výsadbu a revitalizáciu zelene môžu požiadať samosprávy, neziskové organizácie, školy a komunitné centrá.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %