Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
13.12.2022 09:30

Na Horehroní chystajú vo februári medzinárodné krňačkové preteky


Snímka zdroj: (horehronie.sk).


Tradičné medzinárodné krňačkové preteky každoročne prilákajú na Horehronie množstvo domácich i zahraničných pretekárov a návštevníkov. V tejto zimnej sezóne sa majú uskutočniť 24. a 25. februára budúceho roka. Informovala o tom Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie.


"Preteky budú obohatené o otvárací ceremoniál na námestí v Brezne, počas ktorého sa návštevníci dozvedia viac o histórii krňačiek a spôsobe ich využitia v minulosti. Chýbať nebudú exhibičné a súťažné jazdy, ako aj pestrý kultúrny program, ktorý bude na južných svahoch Nízkych Tatier v lyžiarskom stredisku Jasná. Štart pretekov je pod Kosodrevinou a cieľ v Krupovej," uviedla OOCR.

Podľa nej najväčšou novinkou tohtoročnej sezóny pre lyžiarov je nový zimný produkt, ktorým je štvor-, šesť- a sedemdňový Horehronie skipass otvárajúci dvere do troch lyžiarskych stredísk – Jasná Nízke Tatry, Ski Tále a Mýto Ski & Bike centrum s viac ako 60 km zjazdovkami. Ukrátení nebudú ani bežkári.

"Pre milovníkov bežeckého lyžovania budú aj túto zimu upravené trate v Národnom biatlonovom centre v Osrblí, Hrončianskej doline, v okolí lyžiarskeho strediska SKI Telgárt, pri Chamkovej stodole, v obci Horná Lehota, na Čertovici, v blízkosti obce Mýto pod Ďumbierom alebo v rekreačnej oblasti Tále, ktoré ponúka i umelé osvetlenie," zdôraznila horehronská OOCR.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.08.2020
Horehronské cyklodreziny majú zatiaľ stále od štátu červenú
Minuloročnú novinku a jedinečný produkt cestovného ruchu zastavilo nariadenie Dopravného úradu. Ani po rokovaniach na Ministerstve dopravy a výstavby SR cyklodreziny zatiaľ jazdiť nemôžu.
viac
02.08.2021
Na Horehroní chystajú historické preteky na cyklodrezinách a bude aj vínna cesta
Horehronie ponúka počas tohto leta viaceré atrakcie pre návštevníkov a nebude tomu inak ani v závere tohto týždňa. Už v piatok (6. 8.) o 10.00 h odštartujú v Hronci historicky prvé preteky na horehronských cyklodrezinách.
viac
23.02.2023
Na južných svahoch Chopku v sobotu opäť odštartujú krňačkové preteky
Po dvojročnej pauze sa na južných svahoch lyžiarskeho strediska Jasná v Nízkych Tatrách uskutočnia v sobotu (25. 2.) tradičné preteky na krňačkách.
viac
12.07.2023
Rodinný rozprávkový festival na Liptove navštívilo 17 000 ľudí
Rodinný rozprávkový festival Za siedmimi horami na Liptove prilákal tento rok 17 000 návštevníkov zo Slovenska, Česka, Poľska, Ukrajiny či Fínska. Informovala o tom Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %