Piatok 28.01.2022
Dnes má meniny 
Alfonz
°C
04.12.2021 11:40

Na Mikuláša sa v Prešove rozsvieti vianočná výzdoba a odštartuje Mapa Vianoc


Ilustračný výrez plagátu


Tradičné vianočné stánky na Hlavnej ulici v Prešove aj tento rok nahradí Mapa Vianoc. Mesto ju spustí symbolicky v deň rozsvietenia vianočného stromčeka na námestí, ktorý prvýkrát zažiari 6. 12. 2021.


V centre Prešova sa v pondelok 6. decembra 2021 kompletne rozsvieti vianočná výzdoba. V tento deň po prvýkrát zažiari aj vianočný stromček pred Konkatedrálou sv. Mikuláša, ktorý je vyzdobený v zlatých farbách v kombinácii s briliantovou bielou a červenou. Tohtoročnou novinkou bude niekoľkých zaujímavých svetelných inštalácií v Južnom parku. Rozsvietenie prešovskej vianočnej výzdoby bude zároveň symbolickým štartom úspešnej Mapy Vianoc s vianočnými pochúťkami.

„Zatiaľ nevieme ako dlho potrvá celoštátny lockdown a núdzový stav, a preto sme sa rozhodli spustiť Mapu Vianoc práve na sviatok svätého Mikuláša, kedy zároveň rozsvecujeme výzdobu. Keďže v kaviarňach a gastro prevádzkach je povolený iba predaj cez okienko, veríme, že Prešovčania si vychutnajú svoj obľúbený nápoj aspoň cestou z práce či do obchodu,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Súčasťou prešovskej Mapy Vianoc je tento rok viac ako 70 gastro prevádzok, ktoré si pripravili rozmanitú ponuku vianočných nápojov a špecialít. Ktorúkoľvek z nich je možné nájsť pomocou prehľadnej online mapy na tomto odkaze: bit.ly/mapavianoc

S ohľadom na vážnosť pandemickej situácie na Slovensku, žiadame všetkých majiteľov zapojených prevádzok ako aj účastníkov Mapy Vianoc o dôsledné dodržiavanie všetkých platných opatrení a nariadení z úrovne štátu.

Atmosféru Mapy Vianoc bude dotvárať vianočná výzdoba, v rámci ktorej pribudlo tento rok aj niekoľko noviniek. V Južnom parku sa nachádzajú svetelné inštalácie so zimnými motívmi, ktoré čakajú na prvé rozsvietenie. Ide o 3D anjela, kvety, ľadové kryštály, vianočné gule a hviezdu, ktoré pripravilo PKO. Nové svetelné inštalácie doplní aj tradičná rodinka veselých tučniakov. Chýbať nebude ani tradičný drevený betlehem z dielne rezbára Juraja Antoňáka. O skrášlenie priestranstva pozdĺž Konkatedrály sv. Mikuláša sa postarajú žiaci prešovských základných a umeleckých škôl, ktorí vyzdobia alej malých vianočných stromčekov. Adventnú atmosféru v centre mesta ešte viac umocní vianočná hudba, ktorá sa bude niesť pešou zónou z okien Hotela Senátor.

Autor: (ts-Prešov)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.11.2016
Vianočný stromček v Bruseli bude zo Slovenska
Primátor Bruselu Yvan Mayeur v stredu (9.11.) na tlačovej konferencii zameranej na priebeh vianočných sviatkov v hlavnom meste Belgicka oznámil, že tohoročné "Zimné radosti" bude na námestí Grand Place zdobiť vianočný stromček zo Slovenska, na pripomenutie slovenského predsedníctva v Rade EÚ.
viac
26.12.2018
Aj v Turovej to žilo adventom a Vianocami
Druhú adventnú nedeľu zavítal aj do Turovej Mikuláš. Privítali ho pri rozsvietenom vianočnom stromčeku pred obecným úradom. Prišiel s anjelom i čertom a v noši priniesol deťom darčeky.
viac
07.12.2019
Rozsvietením stromčeka na námestí sa začali Banskobystrické Vianoce
Príchodom Mikuláša a rozsvietením vianočného stromčeka v piatok podvečer na Námestí SNP odštartovali v meste pod Urpínom Banskobystrické Vianoce.
viac
28.11.2020
Mesto Prešov spúšťa Mapu Vianoc
Od včerajška čakajú na všetkých Prešovčanov a návštevníkov nášho mesta obľúbené horúce nápoje či tradičné vianočné špeciality. Vychutnať si ich môžu pri obľúbených prevádzkach v historickom centre mesta ale aj na sídliskách. Nájdu ich veľmi jednoducho, pomocou prešovskej Mapy Vianoc.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %