Štvrtok 21.11.2019
Dnes má meniny 
Elvíra
°C
19.07.2019 03:03

Na Štrbské Pleso zavítajú remeselníci, rezbári i siláci


Ilustračná snímka (tasr)


Víkend plný umenia, zábavy a oddychu zažije Štrbské Pleso od piatka 19. do nedele 21. júla. Sochári a umelci tam okrem iného predvedú svoju bohatú tvorbu, návštevníci ich budú môcť sledovať na 3. ročníku Rezbárskeho sympózia.


 „Ten bude zameraný na figurálne plastiky, zvieratá, historické osobnosti Štrbského Plesa a iné,“ informovala Ľubomíra Otčenášová z Obecného úradu v Štrbe.       

Dodala, že do Tatier zavítajú remeselníci zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska a Ukrajiny, ktorí budú prezentovať svoje remeslá a prácu svojich rúk. Návštevníci tak budú môcť vidieť keramikárov, drotárov, drevorezbárov, kováčov, ale aj šperkárov, tokárov, medovnikárov, čipkárky, či korytárov a remenárov. Predstavia sa aj fujaristi a výrobcovia kraslíc, pastierskych palíc, bačovského riadu, ale aj drevených a textilných hračiek,“ doplnila Otčenášová.       

Okrem toho sa v sobotu 20. júla na Štrbskom Plese uskutočnia Majstrovstvá Európy zmiešaných párov silných mužov a silných žien v rámci 9. ročníka Štrbskej športovej smršti. Slovenské farby bude reprezentovať dvojica František Piros a Jana Vašková, ktorí budú obhajovať titul z minulého roka. „V ceste im budú stáť tímy z Ukrajiny, Bieloruska, Českej republiky, Rakúska a Švajčiarska,“ upozornila Otčenášová s tým, že návštevníci sa môžu tešiť na silovú show nielen silákov, ale aj silných žien. Päť náročných testov sily ako dvíhanie oceľovej klady, ťahanie kamióna i prehadzovanie betónovej gule, určia víťazný tím majstrovstiev. Program spestrí aj koncert rockera Paľa Drapáka, legendy slovenskej rockovej scény.      

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.05.2016
Staňte sa súčasťou podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad 2016
Podujatie je otvorené pre verejné i súkromné parky a záhrady a iné hodnotné plochy zelene zo všetkých krajov Slovenska.
viac
09.11.2016
Na Cyklomoste slobody vyrastie železná opona
Súčasťou šiesteho ročníka Festivalu slobody bude aj Víkend zatvorených hraníc, ktorý spoluorganizuje Bratislavský samosprávny kraj. Na Cyklomoste slobody tak od 18. do 20. novembra bude musieť každý spomaliť a okúsiť tak atmosféru totality.
viac
02.05.2017
Predĺžený víkend na hornej Nitre
Každý kút Trenčianskeho kraja svojim kultúrnym bohatstvom zapadá do pestrej mozaiky ľudových tradícií a unikátov nášho regiónu. Kým na myjavských kopaniciach pletú unikátnu tylovú čipku či v Rudníku vyrábajú jedinečné výrobky z prútia, nezaostáva ani región hornej Nitry.
viac
26.05.2017
Cirkusové vystúpenia a súťaže prinesie Deň detí na Primaciálnom námestí
Hlavné mesto SR Bratislava s mestskou spoločnosťou Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) pripravili v sobotu 27. 5.2017 na Primaciálnom námestí v Bratislave Deň detí s jazdou na elektrických mini autíčkach.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.94 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.32 %