Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
24.11.2021 02:20

Na vjazde do mesta osadili nové tabule s erbom mesta


Bánovce nad Bebravou. Snímka zdroj: (tasr).


Obyvateľov i návštevníkov Bánoviec nad Bebravou na príjazdoch od Prievidze, Topoľčian a Trenčína vítajú a následne i vyprevádzajú nové tabule s erbom mesta a s nápisom vitajte alebo dovidenia.


Vznikli vďaka spolupráci mesta s miestnou Strednou odbornou školou (SOŠ) strojníckou a jej duálneho partnera. Informovala o tom bánovská radnica v tlačovej správe.

"Študenti SOŠ strojárskeho zamerania v grafickom programe vyhotovili šablónu - vstupné dáta pre CNC stroj. Spoločnosť LKW Komponenten zase poskytla materiál a erby pomocou laserovej technológie vyhotovila. Trojruže sú ručne maľované, o čo sa postarali pracovníci odboru služieb mesta," priblížila radnica.

Erb pribudol i na zelenom priestranstve v blízkosti železničnej stanice, mesto do budúcna uvažuje i s osadením menších tabúľ na ostatné výjazdy z mesta do priľahlých obcí. "Spolupráca mesta so školou a firmami už priniesla viacero úspešne realizovaných verejno-prospešných projektov v podobe nádob na odpad či lavičiek pre seniorov," pripomenula radnica.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.02.2020
Samospráva chce na Dubničke zriadiť komunitné centrum
Samospráva Bánoviec nad Bebravou plánuje zriadiť komunitné centrum. Vznikne v priestoroch Základnej školy Gorazdova na sídlisku Dubnička.
viac
30.06.2020
Vo viacerých lokalitách mesta začali s opravami ciest
Samospráva Bánoviec nad Bebravou začala v týchto dňoch s opravou povrchov cestných komunikácií. Práce vo viacerých častiach mesta zabezpečuje takzvanou tryskovou metódou, informovala radnica v tlačovej správe.
viac
18.09.2020
V športovom areáli na Dubničke pribudlo dopravné ihrisko
Mladí cyklisti, kolobežkári i chodci sa naučia pravidlá cestnej premávky na novom dopravnom ihrisku. Vybudovali ho v športovom areáli na sídlisku Dubnička. Informovala o tom radnica v tlačovej správe.
viac
12.10.2021
V Bánovciach nad Bebravou oficiálne otvorili nové svetelné križovatky
Stalo sa tak v stredu 6. októbra 2021 a ide o historicky prvé semafory v okrese Bánovce nad Bebravou. Semafory boli vybudované v záujme zvýšenia plynulosti a bezpečnosti premávky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %