Piatok 30.09.2022
Dnes má meniny 
Jarolím
°C
07.06.2022 07:45

Nadačný fond Jaguar Land Rover spustil grantovú výzvu Naštartuj svoj kraj


Spoločnosť Jaguar Land Rover Slovakia. Snímka zdroj: (tasr).


Nadačný fond Jaguar Land Rover v Nadácii Pontis vyhlasuje grantovú výzvu pod názvom Naštartuj svoj kraj.


O podporu sa môžu uchádzať projekty zamerané na podporu vzdelávania, poskytovanie sociálnej pomoci, rozvoj športu, podporu a ochranu zdravia, zachovanie kultúrnych hodnôt a ochranu životného prostredia. Celková výška grantových príspevkov sa oproti minulému roku zdvojnásobila, prerozdelených bude 20 000 eur, informovala Miroslava Remenárová, manažérka pre korporátne záležitosti Jaguar Land Rover Slovakia. Mimovládne organizácie môžu o príspevok požiadať do konca júna.

Zamestnanecký grantový program spustila automobilka v roku 2018. Pôvodne bol určený pre mesto Nitra, s narastajúcim počtom zamestnancov sa však rozšíril na celý Nitriansky kraj, odkiaľ väčšina zamestnancov pochádza. Za necelé štyri roky od svojho založenia podporil už viac ako 40 mikroprojektov, pomáhal počas pandémie COVID-19 aj počas humanitárnej krízy na Ukrajine.

Podľa slov Remenárovej sa počet prihlášok z roka na rok zvyšuje. "Pri uchádzaní sa o grant je treba uviesť aj meno zamestnanca Jaguar Land Rover, ktorý danú organizáciu nominoval, vie o jej aktivitách a zapája sa do nich. Komisia vyberie víťazné projekty, ktoré na svoje uskutočnenie majú priestor do 15. októbra tohto roku," povedala Remenárová. Výška príspevku na jeden projekt sa pohybuje od 500 do 2000 eur.  

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.01.2018
Primátor vyhlásil grantové kolo v oblasti kultúry a záujmovej činnosti
Grantové kolo na podporu aktivít v oblasti kultúry a záujmovej umeleckej činnosti na rok 2018 vyhlásil primátor mesta Richard Rybníček v súlade so Všeobecne-záväzným nariadením Mesta Trenčín č.7/2012 „O poskytovaní dotácií z rozpočtu Mesta Trenčín“.
viac
22.10.2020
Výzva na podporu komplexného prístupu v MRK v PSK
Ministerstvo vnútra SR ako sprostredkovateľský orgán pre časť OPĽZ vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok zameranú na podporu komplexného prístupu v šiestich obciach s marginalizovanými rómskymi komunitami v Prešovskom kraji.
viac
01.10.2021
Mesto podporí dotáciami projekty zamerané na rozvoj cestovného ruchu
Podnikatelia, ktorí majú nápady na zlepšenie cestovného ruchu v Nitre, môžu požiadať magistrát o dotáciu. Uzávierka prijímania žiadostí je 22. októbra.
viac
29.12.2021
V prihraničných okresoch Trnavského kraja predstavia šľachtické rody
Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj aj napriek nepriaznivej pandemickej situácii hľadala v roku 2021 spôsoby na rozširovanie možností turistiky a spoznávania regiónu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %