Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
14.04.2018 10:31

Nadšenci môžu počas apríla obdivovať historické autá a motorky


Ilustračná snímka, zdroj: BBonline


Do mesta pod Urpínom v piatok zavítali nablýskané legendy na štyroch kolesách. V rámci Výstavy veteránov nadšenci automobilovej histórie uvidia v banskobystrickej Europe tátoše, ktoré jazdili po cestách v 30., 60. a v 70. rokoch minulého storočia.


Výstavu, ktorá potrvá do konca tohto mesiaca a koná sa v spolupráci s Veteran Club Vlkanová, dopĺňajú historické modely motoriek.      

"Na svoje si prídu nielen mladší záujemcovia o automobilovú históriu, ale i pamätníci druhej polovice minulého storočia, ktorým modely škodoviek a ostatných značiek predstavovať netreba," uviedol Viktor Maceják, marketing manager Europa SC.       

Návštevníci môžu obdivovať vozidlá českej značky Škoda, ktorými v minulom storočí disponovala takmer každá slovenská domácnosť.       

"Pozrieť si môžu napríklad Škodu 1101, známu aj ako Tudor, ale i 110 R Coupé, Škodu Spartak či Škodu Felicia 994, ktorá sa stala ikonou ciest na prelome 50. a 60. rokov minulého storočia," konštatoval Maceják.       

Na retro výstave vozidiel majú svojich zástupcov i značky Tatra, Chevrolet, Derby Bentley a nechýba ani niekoľko druhov známeho Transporteru od spoločnosti Volkswagen. Expozíciu dopĺňa Praga Piccolo z roku 1932, ktorý bol označovaný aj ako československý Ford T.       

Záujemcov o dvojkolesové dopravné prostriedky poteší zbierka motoriek. "Návštevníci môžu obdivovať legendu Jawa 250 v dvoch variantoch - typ 80 a Special. Nechýba ani ukrajinská klasika - motocykel značky Dnepr," dodal Maceják.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.03.2019
Otvorenie výstavy na tému „100 rokov slovenskej diplomacie“
Na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák 19. marca otvoril výstavu na tému „100 rokov slovenskej diplomacie“.
viac
04.09.2019
Radvanský jarmok bude v znamení zvonov, začína sa v piatok
V priestoroch historickej radnice na Námestí SNP v Banskej Bystrici môžu miestni i návštevníci mesta od utorka obdivovať výstavu zvonov a spiežovcov zo súkromnej zbierky folkloristu Mikuláša Gigaca z horehronskej obce Šumiac.
viac
29.11.2023
Výstava o histórii poštovej železničnej prepravy
Slovenská pošta organizuje vo výstavných priestoroch Poštového múzea na Partizánskej ceste v Banskej Bystrici výstavu o histórií poštovej železničnej prepravy a vlakových pôšt na našom území.
viac
26.03.2024
V Tihányiovskom kaštieli predstavia zoologickú výstavu Mláďatá
V Tihányiovskom kaštieli v Banskej Bystrici bude od štvrtka (28. 3.) pre verejnosť prístupná zoologická výstava Mláďatá. Návštevníkom na príklade niekoľkých živočíchov predstaví rôzne typy rodičovských stratégií využívaných pri starostlivosti o potomstvo.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %