Piatok 23.02.2024
Dnes má meniny 
Roman, Romana
°C
16.09.2023 07:55

Národná púť v Šaštíne je silným posolstvom jednoty


Snímka zdroj: www.prezident.sk


Prezidentka Zuzana Čaputová sa v piatok 15. septembra 2023 zúčastnila na svätej omši v bazilike v Šaštíne pri príležitosti národnej púte a sviatku Sedembolestnej Panny Márie.


Počas omše podľa prezidentky zazneli silné posolstvá pre Slovensko. "Posolstvá o jednote, o potrebe prekonávať rozdiely a stavať na spoločnom dobre." 

Podľa prezidentky sú to veľmi dôležité slová práve v tejto dobe, ktorá je taká napätá a rozhadaná. "Pripomínajú nám, to čo si musíme opakovať neustále: sme jeden národ a spolu s národnostnými menšinami tvoríme jedno spoločenstvo na Slovensku. Pamätajme na to, že prekonanie rozdielov a jednota je to, čo teraz najviac potrebujeme."

Hlavným celebrantom a kazateľom na svätej omši bol štátny sekretár Svätej stolice kardinál Pietro Parolin, ktorý je na oficiálnej návšteve Slovenska. Prezidentka ho prijala vo štvrtok v Prezidentskom paláci. 

Autor: Zdroj: www.prezident.sk


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.05.2017
Dobrovoľníci otvoria brány prvého slovenského sirotinca
Dobrovoľníci otvoria brány prvého slovenského sirotinca a pre verejnosť usporiadajú piaty Deň modranského sirotinca už 20. mája 2017. Modranský sirotinec je vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku.
viac
25.10.2018
Petržalka je víťazom Národnej ceny SR za kvalitu za rok 2018
Petržalská samospráva sa chce neustále zlepšovať, zefektívňovať svoje postupy, približovať sa ku svojim obyvateľom a zjednodušovať im kontakt s úradom.
viac
05.08.2019
Stovky veriacich sa zúčastnili na 27. ročníku tradičnej rómskej púte
Na rómskej púti v Gaboltove sa v nedeľu zúčastnili stovky veriacich, prevažne z východného Slovenska. Hlavným posolstvom 27. ročníka púte bola podľa tajomníka Rady pre pastoráciu Rómov pri Konferencii biskupov Slovenska Petra Bešenyeiho výchova v rodine a predovšetkým postavenie matky a otca.
viac
14.09.2019
Nedeľný program národnej púte sa začne už v skorých ranných hodinách
Štyri dni trvajúca Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne, ktorá sa začala v piatok (13. 9.), bude mať vrchol počas sviatku patrónky Slovenska, ktorý pripadá na 15. septembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.93 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.09 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.99 %