Piatok 19.07.2024
Dnes má meniny 
Dušana
°C
19.11.2020 02:15

Náučný chodník ukončený výhľadňou otvorili v mestskej časti Hrabové


Snímka zdroj: (msú).


Náučný chodník Za krásami bytčianskej prírody, ktorý končí výhľadňou, sprístupnili v stredu v mestskej časti Bytče Hrabové. Oba prvky infraštruktúry sú hlavným výstupom spoločného projektu Bytče a poľského partnera Gminy Strumień.


„Vybudovanie náučného chodníka vnímame ako výbornú príležitosť zvýšiť turistickú atraktivitu nášho regiónu. Samotné mesto Bytča ponúka množstvo architektonicky vzácnych pamiatok. Nový chodník s výhľadňou zas poskytnú iné zázemie pre voľnočasové aktivity obyvateľov a návštevníkov mesta,” uviedol primátor Bytče Miroslav Minárčik.      

Chodník je podľa autorov projektu určený najmä pre turistov a milovníkov prírody. „Od parkoviska na železničnej stanici v Hrabovom sa dá rýchlo napojiť na vyznačenú turistickú trasu a plynulo prejsť k jednotlivým informačným tabuliam. Tabule spríjemnia cestu informáciami o meste Bytča, o jeho histórii, osobnostiach, faune a flóre. Na konci novovybudovaného náučného chodníka stojí stavba Bytčianskej výhľadne, ktorá sa konštrukciou vymyká existujúcim rozhľadniam a vyhliadkam a pravdepodobne patrí medzi najnižšie na Slovensku,” informovali.      

Z výhľadne návštevníci vidia Strážovské vrchy, Súľovské skaly, pri dobrej viditeľnosti Javorníky a, samozrejme, mesto Bytča. „Okrem nevšednej konštrukcie je výhľadňa zaujímavá aj dekorovaním. Celý jej obvod je v zelenej a modrej farbe, ktoré sú základnými farbami erbu Bytče,” doplnili autori projektu.      

Mikroprojekt Náučný chodník Za krásami bytčianskej prírody je realizovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja Programu Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.07.2017
Zachovanie dedičstva Goralov podporí spoločný mikroprojekt s Poľskom
Zachovať a zveľadiť kultúrne dedičstvo poľsko-slovenských Goralov je cieľom spoločného mikroprojektu v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020.
viac
29.02.2020
V Pieninách vznikne Náučný chodník horských záchranárov
V Pieninách pribudne nový náučný chodník, ktorý turistom napovie, ako sa bezpečne pohybovať v horskom prostredí. Chodník totiž budujú tamojší dobrovoľní horskí záchranári.
viac
21.07.2020
Oravskú priehradu sprístupní návštevníkom nový náučný chodník
Prezentáciu historických, prírodných, kultúrnych a vlastivedných skvostov hornej Oravy má ponúknuť nový náučný chodník popri brehu Oravskej priehrady v Námestove.
viac
02.11.2020
Objavte NATURPARK Podunajsko
Deväť projektových partnerov z oboch strán Dunaja sa podieľalo na vzniku prvého naturparku na Slovensku - NATURPARKu Podunajsko.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %