Piatok 14.06.2024
Dnes má meniny 
Vasil
°C
22.02.2022 10:30

Nové mestské nájomné byty na Sídlisku III už čoskoro privítajú prvých obyvateľov


Snímky zdroj: (Mesto Prešov).


Mesto Prešov odkúpilo 36 novopostavených bytov na Bajkalskej ulici, ktoré budú slúžiť ako mestské nájomné byty. Prví záujemcovia, ktorí budú spĺňať podmienky zadefinované vo všeobecne záväznom nariadení mesta, by sa do nich mohli nasťahovať už koncom jari.


V Prešove vznikli úplne nové mestské nájomné byty. Celkovo ide o 36 bytov, ktoré sú súčasťou dvoch novopostavených bytových domov na Bajkalskej ulici. K dispozícii je aj 36 nových parkovacích miest (18 miest v zastrešenom garážovom dome a 18 miest vonku). Mesto byty odkúpilo do svojho vlastníctva s cieľom vytvoriť mladým rodinám podmienky pre ich zotrvanie a kvalitnejší život v Prešove.

Naposledy boli v Prešove odovzdávané nájomné byty v lokalite Antona Prídavka koncom roka 2018. Mesto Prešov v tom čase odkúpilo 68 bytov, ktoré sú dodnes využívané ako nájomné byty. Spolu s ostatnými lokalitami, vrátane nových bytov na Bajkalskej ulici, má tak mesto v súčasnosti vo vlastníctve 524 nájomných bytov.

„Verím, že novopostavené nájomné byty na Bajkalskej ulici privítajú svojich prvých obyvateľov do konca apríla 2022. Okrem toho sú na tejto ulici ďalšie dve nedokončené bytovky, v ktorých je 24 bytov. Tie chceme taktiež získať do vlastníctva mesta,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Mesto Prešov odkúpilo byty na Bajkalskej ulici v celkovej hodnote 2 696 600 eur. Z toho 257 990 eur zaplatilo mesto z vlastných zdrojov a 1 526 540 eur prostredníctvom úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Ďalších 912 070 eur z celkovej čiastky tvorí dotácia z Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Podmienky získania mestského nájomného bytu budú zadefinované vo Všeobecne záväznom nariadení mesta. Ak ich uchádzač splní, môže byť uzatvorená nájomná zmluva so správcom bytového fondu. Návrh VZN o prideľovaní nájomných bytov vo vlastníctve mesta Prešov bude predmetom rokovania na MsR 16.3.2022 a MsZ 6.4.2022. Predpokladaný nájom pri 1-izbovom byte bude začínať približne od čiastky 170 eur, pri 2-izbovom byte približne od 240 eur.

 

Nové mestské nájomné byty na Sídlisku III už čoskoro privítajú prvých obyvateľov

 

Nájomné byty budú prideľované na základe poradovníka po splnení podmienok, stanovených vo všeobecne záväznom nariadení. Z uvedeného dôvodu odporúčame záujemcom o nájomný byt v lokalite Bajkalská sledovať web stránku mesta Prešov, kde nájdu informácie o možnosti podania žiadosti o nájomný byt. Záujemcovia o nájomný byt v tejto lokalite, aj v prípade ak sú zaradení do poradovníka uchádzačov v inej lokalite, budú povinní predložiť žiadosť o zaradenie do poradovníka, a taktiež splniť stanovené podmienky zadefinované v aktualizovanom všeobecne záväznom nariadení. Aktualizované VZN nadobudne účinnosť po prerokovaní v Mestskej rade a po schválení v Mestskom zastupiteľstve mesta Prešov. Záujemcovia budú môcť následne podávať žiadosti o pridelenie nových nájomných bytov.

Autor: (Vladimír TOMEK, hovorca mesta Prešov)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.08.2019
Mesto neplánuje výstavbu nájomných bytov na Severnej ulici
Mesto Banská Bystrica neplánuje výstavbu nových nájomných bytov na Severnej ulici, reagovala v stredu hovorkyňa banskobystrického primátora Dominika Mojžišová na informácie, ktoré sa v posledných dňoch objavili v médiách a šíria na sociálnych sieťach.
viac
17.08.2020
Výstavbou nájomných bytov zvýšila obec počet obyvateľov o štvrtinu
Výstavba nájomných bytov priniesla do obce Malá Domaša v okrese Vranov nad Topľou oživenie.
viac
20.08.2020
V Leviči pribudne 48 nových nájomných bytov
V meste Levoča na Ulici Jána Francisciho postavia dva bytové domy, v ktorých sa bude nachádzať 48 nájomných bytov. Uviedla to Lucia Babejová z útvaru hlavného kontrolóra Mestského úradu v Levoči.
viac
02.06.2022
Dobrovoľníci vyzbierali v meste viac ako 10 000 litrov odpadu
Do tohtoročného festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti s názvom Milujem svoje mesto, ktorý sa konal v uplynulých dňoch v Prešove, sa zapojilo viac ako 1400 dobrovoľníkov. Podarilo sa im vyzbierať viac ako 10 000 litrov odpadu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %