Streda 19.06.2024
Dnes má meniny 
Alfréd
°C
20.10.2022 02:25

Nový areál školy na Spartakovskej už môže využívať verejnosť i žiaci


Ilustračná snímka: (tasr).


V režime predčasného užívania začal v stredu fungovať pre verejnosť nový športový areál pri základnej škole na Spartakovskej ulici v Trnave.


Na projekt v celkovej hodnote približne 1,5 milióna eur mesto získalo prostriedky z Integrovaného regionálneho operačného programu 2014 – 2020 vo výške až 1,304 milióna eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

Rozsiahly areál školy na najväčšom trnavskom sídlisku komplexne obnovovali niekoľko uplynulých mesiacov. Poskytuje možnosti športovania, hier a relaxu nielen pre žiakov, slúžiť bude tiež verejnosti. Jeho jednotlivé prvky sú volené tak, aby ho dokázali využívať všetky vekové skupiny.

Vznikla nová atletická dráha dlhá 200 metrov s piatimi bežeckými pruhmi a 60-metrovou rovinkou a dráhou na skok do diaľky. Vo vnútri bežeckého oválu sa nachádza multifunkčné ihrisko, v susedstve sú ďalšie dve ihriská na loptové hry. Všetky majú moderný zmäkčený EPDM povrch vo výrazných farbách. Medzi nimi vznikne trávnatá plocha na relax alebo cvičenie jogy. Pri bežeckom ovále je aj exteriérová posilňovňa a stôl na stolný tenis. Pozdĺž ihriska je po oboch stranách umiestnené dlhé líniové sedenie. Slúžiť bude divákom počas športových zápasov, prípadne aj na odkladanie vecí. Rozšírené je aj detské ihrisko, na troch miestach v areáli sú umiestnené hojdacie siete. Areál využíva aj stromy, ktoré tam rástli už niekoľko desiatok rokov, v ich tieni sa nachádzajú lavičky na odpočinok.

V susedstve školy mesto realizuje ďalší rozsiahly projekt Agátka za 1,7 milióna eur, na ktorý získalo rovnako nenávratný finančný príspevok z európskej grantovej schémy vo výške 1,349 milióna eur. Je rozdelený na niekoľko etáp, hlavnou je inštalovanie nového vodného prvku do krajiny. Na ploche medzi školou a činžiakmi pribudol umelý potok a jazierko, do ktorého v týchto dňoch vypustili už prvé ryby. Okrem toho sa obnovujú dve priľahlé detské ihriská, pod Agátkou a pri Úrade Trnavského samosprávneho kraja, robí sa komunitná záhrada, cyklochodník a ďalšie.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.10.2016
Mesto Zvolen pripravuje polmiliónovú obnovu športového areálu pri ZŠ Hrnčiarska
Vo Zvolene sa modernizovalo počas letných prázdnin viacero škôl. Vymenili sa palubovky v niektorých telocvičniach, školy sa zateplili, dostali nové okná, opravili sa strechy.
viac
03.11.2017
Zvolen chce stavať na školských ihriskách atletické dráhy
Mesto Zvolen chce v priebehu niekoľkých rokov postaviť pri svojich základných školách nové bežecké dráhy či dokonca celé atletické areály. Zámer schválili na poslednom rokovaní zastupiteľstva mestskí poslanci.
viac
20.02.2019
Župa pomôže mestu Trnava vyriešiť problém so stravovaním žiakov ZŠ Bottova
Problém s výdajom obedov pre deti zo Základnej školy na Bottovej ulici by mal byť od nového školského roka vyriešený. Župa podala mestu pomocnú ruku a zrekonštruuje priestory bývalého internátu Strednej priemyselnej školy na Komenského ulici, kde sa budú môcť vydávať obedy pre žiakov ZŠ.
viac
20.06.2022
Dubnická radnica zrekonštruuje za 353 000 eur školské ihrisko ZŠ s MŠ P. Demitru
V Dubnici nad Váhom začali s rekonštrukciou školského ihriska Základnej školy s materskou školou Pavla Demitru. Škola je poslednou z troch dubnických škôl, na ktorej samospráva realizuje kompletnú rekonštrukciu školského športoviska.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %