Štvrtok 21.09.2023
Dnes má meniny 
Matúš
°C
13.09.2023 03:05

Nový chodník v Liptovskej Lúžnej vyriešil pravidelné kolízne situácie


Nový chodník v Liptovskej Lúžnej. Foto: MAS Dolný Liptov


V rámci projektu v spolupráci s Miestnou akčnou skupinou (MAS) Dolný Liptov obec vybudovala lávku cez potok a časť chodníka. Projekt mal hodnotu takmer 42-tisíc eur.


Lávka a časť chodníka sú pokračovaním už realizovaného projektu v rámci ktorého obec najskôr postavila 240 metrov chodníka popred obecný úrad až po miestny potok Ráztočná. Chodník však končil pri moste, ktorý pokračuje cez potok a tak sa chodci ocitali priamo na ceste a v situáciách, ktoré neboli bezpečné, preto sa obec rozhodla s výstavbou pokračovať. Lávku vybudovali poniže mosta a následne dostavali časť chodníka. Odstránili tak frekventované a veľmi nebezpečné miesto.

Obec je členom MAS Dolný Liptov, cez ktorú je možné žiadať o rôzne typy podpory podľa aktuálne vyhlásených výziev. Starosta obce Albín Husarčík oceňuje možnosť získavania prostriedkov na malé projekty tohto typu práve cez MAS: „Z MAS-ky sa dajú získať peniaze na menšie projekty. Každý peniaz je dobrý a na takéto malé projekty je získavanie prostriedkov cez MAS-ku ideálne.“

Projekt bol podporený vo výške 41 131,02 EUR. Príspevok bol poskytnutý zo zdrojov Európskej únie z Programu rozvoja vidieka v rámci iniciatívy LEADER.

Autor: Zdroj: rkmagazin.sk


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.05.2018
KUBO priniesol na Liptov nové kapacity
Do rodiny liptovských hotelov pribudol siedmeho mája nový člen. Hotel KUBO v KÚPEĽOCH LÚČKY. Nový kúpeľný hotel je kategorizovaný ako trojhviezdičkový, ale službami a prístupom personálu spĺňa aj náročnejšie požiadavky.
viac
20.12.2021
MAS Dolný Liptov nesúhlasí s menším balíkom eurofondov pre región
Miestna akčná skupina (MAS) Dolný Liptov nesúhlasí s návrhom prerozdelenia eurofondového balíka do regiónov na najbližších sedem rokov.
viac
12.06.2023
Husitský kostol má vďaka MAS Dolný Liptov a obci novú fasádu
Obnovená fasáda a veža husitského kostola v Liptovskej Osade v okrese Ružomberok sú výsledkom spolupráce obce a Miestnej akčnej skupiny (MAS) Dolný Liptov. Informovala o tom Zuzana Gvizdová z občianskeho združenia Partnerstvo pre MAS Dolný Liptov.
viac
27.07.2023
Kultúrny dom v Turíku zrekonštruovali za takmer 18 000 eur
Kultúrny dom v Turíku z roku 1974 v týchto dňoch zrekonštruovali za takmer 18.000 eur. Budova bola ešte v pôvodnom stave a vyžadovala si modernizáciu. Informovala o tom Zuzana Gvizdová z Miestnej akčnej skupiny (MAS) Dolný Liptov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.94 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %